"Ventspils" izstājas no Eirokausiem

Šovakar FIBA Izaicinājuma kausā izbraukumā savu pēdējo maču Eirokausos šosezon aizvadīja BK "Ventspils", kas ar 58:67 piekāpās Rumānijas "Gaz Metan Medias" komandai.

Viesu rindās ar 14 punktiem un septiņām bumbām zem groziem labākais bija Mārtiņš Meiers.

Komandu sākumsastāvi

"Gaz Metan Medias": Krstanovičs, Mandače, Šilo, Ivanovičs, Lilovs.

BK "Ventspils": Simss, Valters, Laksa, Bērziņš, Zaķis.

Pirmais puslaiks

Pats mača sākums padevās līdzīgs – abām komandām ne pārāk sekmējās punktu gūšana, tomēr līdz ceturkšņa vidum pa abām izdevās samest 15 ačus. Ceturtdaļas otrajā pusē uzbrukumi pavisam iebuksēja – piecās minūtēs mājinieki iemeta piecus, bet viesi – divus punktus, un ventspilniekiem neliels deficīts pēc pirmā ceturkšņa (10:12).

Otro ceturtdaļu ar 7:0 izrāvienu iesāka mājinieki, Šilo un Dundjerskim panākot jau +9 (19:10). Pēc nospēlētām divām ar pusi minūtēm Ventspils rēķinu beidzot atklāja Bērziņš, tomēr nākamos punktus viesiem izdevās gūt tikai pēc četrām minūtēm. Problēmas uzbrukumā samazinājās tikai puslaika beigās, kad izdevās veikt lielāku spiedienu uz groza apakšu, punktus gūstot Meieram. Otro ceturtdaļu ventspilniekiem izdevās noslēgt astoņu punktu ofensīvu, pārtraukumā ejot pie cerīgā -6 (20:26). Zorans Krstanovičs viesu sastāvā guva pusi no punktiem (13), bet viesu rindās rezultatīvākais bija Mārtiņš Meiers ar septiņiem punktiem.

Otrais puslaiks

Trešo ceturksni labāk iesāka ventspilnieki, kuru uzbrukums uz pirmā puslaika fona krietni uzlabojās. Tiesa, mājinieki arī nepadevās, un viesi nespēja tikt tuvāk par -3. Ceturtdaļas otrajā pusē ventspilnieku ofensīva pārtrūka. Piecu minūšu laikā izdevās tikai viens precīzs metiens (Vairogs), un pirms izšķirošā ceturkšņa mājiniekiem +9 (44:35).

Ceturto ceturksni ar četriem punktiem pēc kārtas iesāka mājinieki, panākot jau +13. Ventspilnieku centieni samazināt rezultāta starpību nebija traucēklis mājiniekiem maču kontrolēt. Ja viesi spēja veiksmīgi izpausties uzbrukumā, tad aizsardzībā radās problēmas nosargāt grozu. Tuvāk par -8 tikt neizdevās, bet mača noslēgumā viesu spēle pajuka pavisam, un "Gaz Metan Medias" svinēja uzvaru ar 58:67. Uzvarētāju labā ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Kails Šilo, savukārt ventspilniekiem Mārtiņš Meiers bija labākais ar 14 punktiem un septiņām bumbām groziem. Ventspils klubu iegāza lielais kļūdu skaits – 18 (rumāņiem – 9).

Līdz ar šo zaudējumu ventspilniekiem Eirokausu sezona ir noslēgusies, bet vieta grupā noskaidrosies pēc otrās grupas spēles. "Gaz Metan Medias" to, vai iekļūs ceturtdaļfinālā, arī uzzinās tikai pēc otrā grupas mača noslēguma.