VEF izgāž galotni un saņem kāvienu pret "Nymburk"

"VEF Rīga" basketbolisti (bilance 9-6) sestdien, 16. februārī, galotnē netika galā ar zonas aizsardzību un atļāva pretiniekiem veikt 6:19 izrāvienu, VTB līgas mājas spēlē zaudējot Čehijas čempioniem "ČEZ Nymburk" (5-9) ar rezultātu 85:89.

Nākamajā B grupas spēlē 28. februārī rīdzinieki viesos spēlēs pret Baltkrievijas čempioniem "Cmoki Minsk".

Sākumsastāvi

VEF Rīga: Rowland, Janičenoks, Daniels, Bērziņš, Hamilton

Nymburk: Efevberha, Hruban, Welsch, Rančik, Benda

Salīdzinot ar Eiropas kausa spēli, komandu sastāvos bija krietnas izmaiņas. Pēc saaukstēšanās laukumā atgriezās Nimburkas pamatcentrs Petrs Benda, savukārt VEF centrs Džastins Hamiltons spēli sāka rīdzinieku starta piecniekā. Treneri atpūtu deva Antanam Kavaļauskam un Gatim Jahovičam.

Spēles rēķinu atklāja Roulenda tālmetiens un divi Hamiltona punkti – 5:0. Izrāviens neturpinājās ilgi, jo viesu aizsargi un uzbrucējs Rančiks ātri sarīkoja 2:13 prettriecienu, noturoties vadībā septiņas minūtes. “Nymburk” atrāvienu vēl vairāk sekmēja Efevberhas, Hrubana un Rančika iemestie tālmetieni, uz brīdi panākot astoņu punktu pārsvaru – 12:20. Ceturtdaļas beigās piecus punktus izdevās atspēlēt, turklāt Bertāna un Blaus trāpījumi ievadīja plašāku ofensīvu. Nākamās desmitminūtes sākumā Bertāna divpunktnieks un Zavacka tālmetiens no kreisā flanga atjaunoja vadību Ramūna Butauta vīriem – 23:21.

Četrpadsmitajā minūtē pēc 18:1 izrāviena rīdziniekiem jau bija deviņu punktu pārsvars – 30:21, spiežot Ronenu Ginzburgu divreiz pieprasīt minūtes pārtraukumu. Viesi izmēģināja paātrināt spēli, vienlaikus darbā sūtot aizsargus Kārteru un Evefberhu. Otrais pāris reižu saraustīja mājinieku aizsardzību, ar kolēģiem atspēlējot sešus punktus pēc kārtas. Pretinieku atbildes uzbrukumu slāpēja Vila Danielsa performance. VEF uzbrucējs otrajā ceturtdaļā guva punktus no visām pozīcijām, pēc tālmetiena un diviem soda metieniem atjaunojot plus septiņi – 42:35. Brīdi vēlāk skatītājus ar pirmo “alley-oop” iepriecināja Hamiltons, tomēr puslaika izskaņā Nimburkas basketbolisti atkal pietuvojās, jo sarežģītu “buzzer-beater” metienu divu punktu vērtībā realizēja Rančiks.

Trešās ceturtdaļas ievadā slovāku snaiperis turpināja sekmīgi uzbrukt no distances, bet rezultatīvā Danielsa spēle – pāris minūtēs septiņi punkti, summā jau astoņpadsmit – neļāva viesiem pārņemt iniciatīva. Amerikāņu uzbrucēja un Janičenoka tālmetieni deva iespēju atrauties līdz 58:51. Hamiltons ar precīziem sodiem panāca plus desmit – 65:55, taču šajā reizē nostiprināt atrāvienu neizdevās. Neimika bloks pret Danielsu, viens no diviem sodiem un kārtējais Rančika tālmetiens apstādināja VEF ofensīvu. Ceturtdaļā pie spēles laika tiekot Laurim Blaus un Dāvim Gekam, tās galotnē ar četriem punktiem pēc kārtas atzīmējas Bertāns, panākot 71:62.

Izšķirošajā desmitminūtē VEF pārsvars ilgāku laiku svārstījās 6-9 punktu robežās. Trīsdesmit piektajā minūtē Danielss ar soda metieniem nodrošināja plus deviņi – 79:70, taču viesi pārdesmit sekundēs dzēsa divas trešdaļas deficīta. Rančiks paveica darbu perimetrā, centrs Benda guva divus punktus ar sodu un tikai 79:76. Efevberhas tālmetiens starpību samazināja vēl par punktu, savukārt rīdziniekiem perimetrā izdevās pāris “airball” metieni, bumbai neskarot groza stīpu. 191 sekundi pirms pamatlaika beigām Velšs izlīdzināja rezultātu – 81:81. Pēc minūtes pārtraukuma Efevberha ātrajā uzbrukumā izvirzīja ciemiņus vadībā, savukārt nākamajā uzbrukumā iemeta otro no diviem soda metieniem. Abpusējas kļūdas no jauna labāk izmantoja Efevberha, bet rīdzinieku tālmetieni turpināja lidot garām. Atliekot 54 sekundēm, nepatīkamais 81:86 pretinieku labā.

Starp diviem minūtes pārtraukumiem ātru tālmetienu iemeta Bertāns, samazinot starpību līdz diviem punktiem. Nimburkai tika atļauts izmantot pilnu uzbrukuma laiku, taču visu laiku viesiem nevajadzēja izmantot, jo caurumu rīdzinieku aizsardzībā izmantoja Benda, aizejot reidā groza apakšā – 84:88. Rīdzinieku pretuzbrukums beidzās ar vēl vienu “airball”, Bērziņš sita sodu un ar piekto piezīmi atstāja laukumu. Rančiks iemeta otro sodu, atstājot VEF astoņas sekundes laika atbildes uzbrukumam – 84:89. Roulends pretējā pusē otro mēģinājumu raidīja garām, taču atlēkušās bumbas savākšana beidzās ar pārkāpumu. Nečass palika tukšā, bet laiks strauji tuvojās beigām – 85:89.

VTB līga, B grupa, 16. februāris

VEF Rīga – ČEZ Nymburk 85:89 (18:21, 27:21, 26:20, 14:27)

VEF Rīga: Daniels 24, Bertāns 16, Hamilton 13 (8ab, 2rp, 4ip), Rowland 12 (7ab, 8rp), Janičenoks 6, Bērziņš 5 (5pp), Zavackas 5 (6ab, 3rp), Blaus 4, Strēlnieks, Geks; Pasečņiks.

ČEZ Nymburk:

Tiesneši: Martinas Gudas (Lietuva), Johannes Sarekoski (Somija), Petr Ivashkov (Baltkrievija). Komisārs Agnis Pērkons.