Zane Tamane iekļūst Eirolīgas "play-off"

Trešdien, 16. janvārī, FIBA Eirolīgā notiek septiņas spēles. Zane Tamane trešo reizi pēdējās piecās Eirolīgas spēlēs bija tuvu "double-double", tomēr astoņi gūtie punkti un 10 atlēkušās bumbas palīdzēja Orenburgai izcīnīt sesto uzvaru ar 71:68 (21:18, 22:21, 15:15, 13:14) un nodrošināt vietu "play-off".

Nadezhda (6-4) 71, Targoviste (3-6) 68

Ģimenes problēmu dēļ Orenburgas komandai nevarēja palīdzēt amerikāņu uzbrucēja Devanna Bonnere. Rezultatīvajā pirmajā puslaikā “Nadezhda” izvirzījās vadībā ar 43:39, Zanei Tamanei savācot septiņus punktus un trīs atlēkušās bumbas. Pēc pārtraukuma notikumi attīstījās neparasti – mājinieces veica 14:0 izrāvienu, panākot astoņpadsmit punktu pārsvaru, taču nākamajās piecās minūtēs Rumānijas čempiones atbildēja ar 1:15 prettriecienu. Pirms ceturtās ceturtdaļas vēl nekas nebija skaidrs 58:54. Izšķirošajās desmit minūtēs Orenburgas basketbolistes visu laiku atradās vadībā, beigās izcīnot sesto uzvaru turnīrā.

Divas kārtas pirms regulārās sezonas beigām Orenburgas klubs nodrošinājis vismaz ceturto vietu B grupā un ceļazīmi uz Eirolīgas “astotdaļfināliem”. Savstarpējās spēlēs pret “Targovišti” fiksēts neizšķirts 1-1 (viesos zaudējums ar 76:79), taču “Nadezhda” sekmīgāk spēlējusi pārējās cīņās. Šopronas un Arrasas klubi pat teorētiski nevar noķert vadošo četrinieku.

Zane Tamane 28:46 minūtēs guva 8 punktus (2p 3/4, 3p 0/1, 1p 2/3), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, tai skaitā deviņas aizsardzībā, izdarīja 2 rezultatīvas piespēles, 3 reizes kļūdījās, pārtvēra 1 bumbu, bloķēja 1 metienu, saņēma 4 personiskās piezīmes, izprovocēja 2 pārkāpumus un ieguva +/- rādītāju 7.