20:0 izrāviens nodrošina VEF uzvaru Klaipēdā

Basketbola klubs "VEF Rīga" (bilance 2-0) otrdien, 16. oktobrī, VTB līgas izbraukuma spēlē uzvarēja Klaipēdas "Neptunas" (0-2) ar rezultātu 86:60.

VEF sastāvā pirmos punktus VTB līgā guva Artūrs Strēlnieks un Lauris Blaus. Nākamajā spēlē 21. oktobrī vefieši Rīgā spēlēs pret Etores Mesinas vadīto Maskavas CSKA vienību.

Triumph: Mažeika, Gailius, Mikalauskas, Sarakauskas, Dainys

Četru minūšu laikā VEF starta piecnieka leģionāri sameta desmit punktus, panākot rīdziniekiem sešu punktu pārsvaru 10:4. Kasparam Bērziņam un Dāvim Bertānam realizējot pirmos tālmetienus, atrāviens auga vēl straujāk, jau sestajā minūtē sasniedzot četrpadsmit punktu robežu 20:6. Mājinieki sāka atspēlēties, agresīvāk laužoties soda laukumā un tiekot pie izprovocētām piezīmēm, bet ceturtdaļas beigās viņus ar ātrajiem pretuzbrukumiem un rezultatīvām piespēlēm atvēsināja Ērls Roulends, atjaunojot 28:16 vefiešu labā.

Otrajā ceturtdaļā klaipēdieši samazināja kļūdu skaitu, uzbrukumā ieskrējās Mažeika un starpība sāka rukt. Kolēģim aktīvi palīdzēja Latvijā labi zināmie basketbolisti Mikalausks un Gusts, tādējādi pirms puslaika pārtraukuma atrāviens bija sarucis uz pusi 41:35.

Brouda tālmetiens un piespēle Mikalauskam sekmēja tālāku Klaipēdas pakaļdzīšanos. Drīz starpība bija tikai divi punkti 43:41, vēlāk neizšķirts 45:45, taču šajā brīdī atdzīvojās VEF ārējā līnija. Roulends iesaistījās sacensībā pret Mažeiku un, parādot augstu individuālo meistarību, guva vienu grozu pēc otra. Trešajā ceturtdaļā viņš savāca 9 punktus, turklāt visā spēlē jau bija realizējis 8 no 8 divpunktu metieniem un izdarījis sešas rezultatīvas piespēles. Savus punktus pievienoja Latvijas valstsvienības vīri Bērziņš un Bertāns, bet ceturtdaļas izskaņā sanākušos radus ar tālmetienu Klaipēdas grozā iepriecināja Donatas Zavackas. Pēc trīsdesmit minūtēm 59:52 par labu vefiešiem.

Lietuviešu spēka uzbrucējs turpināja aukstasinīgi mest no distances, Janičenoks realizēja abus soda metienus un 33. minūtes sākumā Ramūna Butauta vīri bija aizbēguši jau četrpadsmit punktu attālumā 66:52. Arī nākamie septiņi punkti nonāca vefiešu rēķinā un piecas minūtes pirms pamatlaika beigām VEF pārsvars sasniedza divdesmit vienu punktu 73:52. Kopā VEF guva 20 punktus pēc kārtas, no 56:52 panākot 76:52. Jautājums par spēles uzvarētāju bija atrisināts un pēdējās minūtēs pie punktiem tika gan Artūrs Strēlnieks, gan Lauris Blaus.

VTB līga, B grupa, 16. oktobris, Klaipēda

Neptunas – VEF Rīga 60:86 (16:28, 19:13, 17:18, 8:27)

Neptunas: Mažeika 19, Gailius 9, Sarakauskas 7, Broadus 7, McClure 6, Andriuskevicius 4, Runkauskas 4, Dainys, Barinovs, Danys, Gustas. Galvenais treneris Kazis Maksvītis.

VEF Rīga: Rowland 21 (2p 9/9, 3p 1/3; 8ab, 6rp, 2pb), Bērziņš 13 (10ab), Daniels 13 (6ab), Kavaliauskas 13 (5ab), Janičenoks 8 (3rp), Zavackas 8, Bertāns 6 (3ab, 3rp). Strēlnieks 2, Blaus 2, Loucks. Galvenais treneris Ramūns Butauts.

Rezerves 21 vs 18

Nākamās VEF spēles VTB līgā: 21. oktobrī plkst. 17:00 mājās pret Maskavas CSKA, 28. oktobrī izbraukumā pret Krasnojarskas “Enisey”, 11. novembrī mājās pret Kauņas “Žalgiri”, 18. novembrī izbraukumā pret “Nymburk”, 1. decembrī mājās pret “Cmoki Minsk”, 9. decembrī izbraukumā pret “Nizhny Novgorod”, 17. decembrī mājās pret “Lokomotiv-Kubaņ”.