Latvija trakā spēlē Ventspilī zaudē Itālijai

Latvijas U16 vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien, 23. jūlijā, Eiropas čempionāta spēlē Ventspilī pēdējā ceturtdaļā izsēja astoņu punktu pārsvaru un zaudēja Itālijas izlasei ar rezultātu 67:76.

Pirmajās trīs ceturtdaļās Latvija iemeta 9 no 15 tālmetieniem, taču izšķirošajā spēles daļā precīzs bija viens no 11 mēģinājumiem, turklāt pēdējās sešas minūtes nācās spēlēt bez piezīmju normu saņēmušā centra spēlētāja Rinalda Mālmaņa. Otrdien plkst. 18:15 Latvija spēlēs pret Horvātiju, trešdien plkst. 18:15 pret Turciju. Ceturtdaļfinālos iekļūs F grupas četras labākās komandas.

Itālija: Mussini, Rossato, Oliva, Trovato, Donzelli

Itālijas kadeti no pirmajām spēles minūtēm saimniekoja Latvijas soda laukumā, bieži gūstot punktus no apakšas un izcīnot daudz atlēkušo bumbu uzbrukumā. Aizsardzībā pretinieki bloķēja vairākus mājinieku metienus, līdz devītajai minūtei atļaujot gūt punktus tikai Raulam Avenītim. Latvijas snaiperis iesaistījās sacensībā ar Itālijas kapteini Pjērfrančesko Olivu, pirmajā ceturtdaļā katram savācot pa desmit punktiem. Kamēr Rauls tikai uzņēma apgriezienus, Itālijas pārsvars sasniedza trīspadsmit punktus 5:18. Desmitminūtes galotnē pēc Avenīša metienu sērijas, Mālmaņa tālmetiena un soda metiena starpība tika samazināta līdz sešiem punktiem 14:20.

Otrajā ceturtdaļā Avenītis turpināja pārsteigt Itālijas aizsardzību. Vispirms Dāvis Čīma pārtvēra bumbu, aizskrēja uz perimetra kreiso stūri un atspēlēja Avenītim, kurš rezultatīvi noslēdza frontālo uzbrukumu. Itālieši kādu laiku noturēja septiņu punktu vadību, taču divi Avenīša tālmetieni pēc kārtas samazināja viņu pārsvaru līdz minimumam 22:23. Arī itālieši bija precīzi no distances un turpināja vākt atlēkušās bumbas pie Latvijas groza, atjaunojot septiņu punktu priekšrocību. Puslaika beigās piespēles partneriem pēc pārtvertām bumbām turpināja dalīt Čīma, veiksmīgi uzbrukumā iesaistījās Rūdolfs Strādnieks, bet Avenītis realizēja jau ceturto tālmetienu. Izskaņā Čīmas piespēle sasniedza Strādnieku, kurš divu sāncenšu ielenkumā iemeta tālu divpunktu metienu 35:36. Avenītis puslaiku pabeidza ar 21 punktu (2p 4/8, 3p 4/5, 1p 1/1), bet Olivas rēķinā bija 17 punkti.

Tālmetienu kanonāde turpinājās trešajā ceturtdaļā. Avenītis savā rēķinā ierakstīja piekto trāpījumu, Mālmanis otro un Mežnieks pirmo. Pašā sākumā Musīni pārtvēra bumbu un ātri guva divus punktus, taču Latvija atbildēja ar 18:7 izrāvienu. Arvien labāk spēlē iejutās Mālmanis, savu metienu sajuta Zahars, bet Itālijas uzbrukums zaudēja asumu. Divdesmit astotajā minūtē pēc Mālmaņa iespēles ātrajā uzbrukumā Strādniekam mājinieku pārsvars pieauga līdz astoņiem punktiem 53:45. Itālieši samazināja starpību uz pusi, taču nākamajās epizodēs pārāki atkal bija Ginta Fogela un Ziedoņa Jansona puiši. Lomažs kritienā, pretinieku kavēts, iemeta tālmetienu un realizēja sodu, bet Mežnieks “aizsūtīja mājās” Speru. Pēc trīsdesmit minūtēm 57:49 Latvijas labā.

Pirmajās trīs ceturtdaļās iemetuši 60% tālmetienu (9/15), Latvijas kadeti piebremzēja apšaudi no perimetra, bet soda laukumā pārāki atkal bija Itālijas garie spēlētāji. Viņi tika kavēti ar pārkāpumu palīdzību un trīsdesmit ceturtās beigās Mālmanis saņēma piekto personisko piezīmi, atstājot laukumu. Tobrīd itālieši pietuvojās viena punkta attālumā 60:59. Avenītis atbildēja ar divpunktu metienu, bet nākamajā epizodē pie centra apļa izcēlās asumi starp Čīmu un Olivu. Abi saņēma pa tehniskajai piezīmei. Rosato pārtvertā bumba un ātrais uzbrukums četras minūtes pirms pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 63:63. Minūti vēlāk itālieši jau bija priekšā, taču Mežnieka tālmetiens atjaunoja līdzsvaru. Enerģiskais “Squadra Azzurra” saspēles vadītājs un Ojāra Siliņa kolēģis Federiko Musīni vēlreiz vadībā izvirzīja Itāliju, bet Olivas kārtējais trāpījums 69 sekundes pirms beigām viesiem deva plus četri 66:70. Čavars pie sāncenšu groza viens cīnījās pret trīs pretiniekiem, taču palīdzību nesaņēma un Itālija nosargāja savu grozu. Uzbrukumā itālieši turpināja gūt punktus, noslēdzot spēli ar deviņu punktu pārsvaru.