Latvijas basketbolistes sakauj Luksemburgu un pakāpjas uz otro vietu

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešdien, 4. jūlijā, Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē uzvarēja Luksemburgas izlasi ar rezultātu 70:44, E grupas kopvērtējumā pakāpjoties uz otro vietu.

Nākamajā spēlē Latvija 7. jūlijā izbraukumā spēlēs pret Grieķiju, kas šodien Helsinkos apspēlēja Somiju ar 66:52.

Latvijas pieteikumā tika iekļauta jaunā centra spēlētāja Līga Šurkusa, kura Eiropas čempionāta kvalifikācijā debitēja ar pirmajiem gūtajiem punktiem un bloķētu metienu. Aija Putniņa laukumā atgriezās pēc pusotras spēles pārtraukuma. Luksemburgas basketbolistes lielāko pozitīvo pārsteigumu sagādāja pirms spēles. Komanda sakļāvās kopā, bez mūzikas pavadījuma nodziedot valsts himnu. Balvā Luksemburga saņēma skaļus skatītāju aplausus.

Sākumsastāvi

Latvija: Kārkliņa, Krastiņa, Niedola, Šteinberga, Jansone

Luksemburga: Schmit, L. Hetting, Mossong, T. Hetting, Schmitz

Luksemburgas mazās spēlētājas sāka sparīgi, vairākas reizes “noceļot” bumbu Latvijas aizsardzēm. Pretinieces ar tālmetienu izvirzījās vadībā un septiņas minūtes neļāva mājiniecēm iekrāt vērā ņemamu pārsvaru. Latvijai rezultātu atklāja Ieva Krastiņa, bet izrāvienu panāca Sabīne Niedola. Liepājniece, izmantojot atlētismu, vāca atlēkušās bumbas uzbrukumā un strauji vāca punktus. Pievienojot pustālos metienus, Sabīne līdz ceturtdaļas beigām iekrāja 9 punktus – tikpat, cik Luksemburgas komanda kopā.

Viešņas meta katru reizi, kad radās iespēja. Trāpot pustālos un tālos metienus, izmantojot Latvijas kļūdas, Luksemburga pusi otrās ceturtdaļas turējās 10-12 punktu attālumā. Pēc piecpadsmit nospēlētām minūtēm rezultāts bija 29:19. Sarkanbaltsarkano aizsardzes turpināja iespēlēt bumbu centriem. Iespēlējās Aija Putniņa, pēc agresīva spiediena uz grozu sākot nākamo Latvijas izrāvienu. Luksemburga centās apturēt mājinieču ofensīvu ar zonas aizsardzību, taču gadījumos, kad bumba groza tuvumā nonāca pie Jansones vai Tamanes, pretinieces bieži zaudēja divus punktus. Puslaiks noslēgts ar plus astoņpadsmit 42:24. Aigara Neripa komanda izcīnīja 13 atlēkušas bumbas uzbrukumā, tomēr izdevās iemest tikai 18 no 35 divpunktu metieniem.

Trešajā ceturtdaļā Latvija nospēlēja sliktāk nekā pirmajā puslaikā, brīžiem pavirši aizsargājoties un realizējot tikai 4 no 16 metieniem no spēles. Turpretī luksemburgietes spēlēja ar lielu iedvesmu un parādīja, ka nav tikai garāmgājējas Eiropas basketbola promenādē. Viešņas sekmīgi uzbruka no distances, pirmajās trīsdesmit minūtēs iemetot 6 no 20 tālmetieniem, turklāt aizsardzībā sagādāja galvassāpes Latvijas centriem. Pirms pēdējās ceturtdaļas 55:34 Latvijas labā. Pēdējās minūtēs Latvija turpināja palielināt pārsvaru un izcīnīja ceturto uzvaru sešās spēlēs.