VEF ar lielām pūlēm uzvar "Kalev/Cramo" un iekļūst pusfinālā

Latvijas čempionei Rīgas VEF izdevies sasniegt Baltijas Basketbola līgas (BBL) pusfinālu. VEF ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā spēlē savās mājās ar 84:78 pieveica Armanda Šķēles pārstāvēto Tallinas "Kalev/Cramo" un sērijā uzvarēja ar 2-1.

VEF sāka ļoti smagnēji un ātri nokļuva iedzinējos ar 2:10. Sākumā izvirzījušies vadībā, Tallinas basketbolisti handikapu saglabāja arī līdz pirmās ceturtdaļas beigām – 22:13.

Ramūna Butauta vadītā komanda otrajā ceturtdaļā sāka cītīgāk spēlēt aizsardzībā un pretiniecei punktus gūt neļāva piecas ar pusi minūtes, kuru laikā pati bija veikusi 8-0 izrāvienu un deficītu samazinājusi līdz minimumam – 21:22. Pirmo puslaiku tomēr vēl ar nelielu pārsvaru noslēdza viesi – 36:31.

3. ceturtdaļas vidū gūstot piecus punktus pēc kārtas, izlīdzinājumu 45:45 panāca VEF kapteinis Kristaps Janičenoks. "Kalev/Cramo" sīvi turējās pretī un arī mača pēdējo ceturtdaļu sāka ar nelielu pārsvaru – 59:57.

Pateicoties pieredzējušo spēlētāju Janičenoka un Sanda Valtera aktivitātēm uzbrukumā, VEF beidzot spēja nolikt "Kalev/Cramo" pie vietas un izcīnīt diezgan grūtu uzvaru – 84:78.

Janičenoks ar 22 punktiem bija rezultatīvākais vīrs laukumā. Valters pievienoja 18 punktus, bet ar 16 asistēja Antans Kavaļausks.

Viesu sastāvā Armands Šķēle guva 12 punktus (1p – 1/2, 2p – 4/6, 3p – 1/4), izcīnīja 3 atlēkušās bumbas, atdeva 1 rezultatīvu piespēli un nopelnīja 4 piezīmes.

VEF pretiniece pusfinālā būs "Lietuvos rytas" vai "Ventspils". Šajā sērijā ar 1-0 vadībā atrodas Viļņas komanda. Otrais pusfināla pāris jau ir zināms – divu Lietuvas komandu duelī labāko noskaidros "Žalgiris" un "Šiauliai".

BBL ceturtdaļfināls, 31. marts, "Arēna Rīga"

VEF – Kalev/Cramo 84:78 (13:22, 18:14, 26:23, 27:19)

VEF: Janičenoks 22, Valters 18, Kavaļausks 16, K. Bērziņš 10, Zavacks 6, Miledžs 5, Keins 4, Jahovičs 3, Beilijs