U-18 basketbolisti izrauj pirmo uzvaru sezonā

Šodien Latvijas Basketbola līgas (LBL) 1.divīzijas spēlē pirmo uzvaru beidzot izcīnīja U-18 basketbolisti, kas pēdējā ceturtdaļā atspēlēja astoņu punktu deficītu un mača galotnē izrāva uzvaru pār "Turību" ar 61:60.

Spēli sekmīgāk iesāka "turībnieki", kuri pēc pirmajām minūtēm izvirzījās vadībā ar 4-6 punktiem. Tomēr ceturtdaļas otrajā pusē iespēlējās arī U-18 basketbolisti, kas ar kolektīvām pūlēm spēja gan panākt pretiniekus, gan izvirzīties minimālā vadībā – 15:14. Ceturksni savā labā noslēgt gan neizdevās, taču ne arī iedzinēju lomā – pēc pirmajām desmit minūtēm līdzsvars – 17:17.

Otrā ceturkšņa sākumā Kristaps Pļavnieks atkal izvirzīja vadībā U-18, ievadot savas komandas ofensīvu – sekoja Edgara Štelmahera tālmetiens, Elvja Endzeļa divi soda metieni un Gustava Puhova trīs punkti, kas ļāva jaunajiem basketbolistiem iegūt jau septiņu punktu pārsvaru – 28:21. Pateicoties tālmetieniem U-18 izlasei izdevās ne tikai pārsvaru noturēt, bet, pat nedaudz to palielināt – 34:26 pēc puslaika.

Otrā puslaika sākums Gunta Endzeļa vadītajai komandai nebija veiksmīgs – pirmajās piecās minūtēs U-18 guva tikai trīs punktus, ļaujot viesiem pietuvoties nieka divu punktu attālumā – 37:35. Tam sekoja minūtes pārtraukums, pēc kura U-18 apņēmīgi centās palielināt pārsvaru, taču bumba grozā nekrita, bet Armanda Gintera pieļauto kļūdu uzreiz izmantoja Mārtiņš Vīņauds, aizskrienot ātrajā uzbrukumā un ietriecot bumbu grozā no augšas – 37:37. Lai gan vēlāk vadību izdevās atgūt, ceturtdaļu tomēr U18 noslēdza jau iedzinējos - 45:46.

Noslēdzošās desmit minūtes "turībnieki" iesāka ar izrāvienu 7:0 (pieci punkti Sokolovam), panākot jau 53:45. Pirmo punktu ceturksnī U-18 guva tikai pēc nospēlētām piecarpus minūtēm. Pēdējā minūtē gan U-18 izdevās pietuvoties līdz nieka diviem punktiem, bet "Turība" savu iespēju neizmantoja (Medņa metienu bloķēja Adiņš), dodot iespēju Endzeļa padotajiem. Aiz tālmetiena līnijas tika pārkāpti noteikumi pret Puhovu, kurš precīzi realizēja visus trīs soda metienus, izvirzot vadībā – 61:60. "Turības" noslēdzošais uzbrukums bija nesekmīgs un U-18 varēja līksmot – pirmā uzvara sezonā izcīnīta!