"VEF Rīga" sagādā Himkiem dzimšanas dienas dāvanu

Basketbola klubs "VEF Rīga" (bilance 5-5, #3) pirmdien, 9. janvārī, spēlējot bez Kavaļauska un Perija, VTB Vienotās līgas A grupas izbraukuma spēlē Maskavā ar rezultātu 54:77 (14:19, 7:14, 19:27, 14:17) piekāpās Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala "Khimki" vienībai (9-1, #1).

Nākamā spēle paredzēta 15. janvārī Kazaņā, izbraukumā tiekoties ar grupas vicelīderiem, Eirolīgas "Top 16" klubu "Unics".

Ceturtajai spēlei ar “Khimki” gatavoties nebija daudz laika. Sestdien vefieši līdz desmitiem vakarā trenējās Olimpiskajā sporta centrā, bet svētdien izlidoja uz Krievijas galvaspilsētu. Pirmdienas spēle sākās trijos pēcpusdienā pēc vietējā laika, kad Latvijā laikrāži rādīja pirmo pēcpusdienas stundu. Mājienieki pārņēma spēles grožus pirmās ceturtdaļas izskaņā, iniciatīvu no savām rokām neizlaida ne brīdi un beigās varēja sākt gatavoties kluba 15 gadu jubilejas banketam.

Sākumsastāvi

Khimki: Planiničs, Kelati, Vjaļcevs, Moņa, Žukaņenko

VEF Rīga: Millage, Janičenoks, Jahovičs, K. Bērziņš, Sims

Kaspars Bērziņš ar bumbas triecienu grozā no augšas izvirzīja vadībā vefiešus. Pārsvars tika saglabāts līdz trešajai minūtei, kad Kelati un Moņa ar tālmetieniem panāca neizšķirtu 6:6. Nākamās minūtes pagāja centra spēlētāju duelī. Žukaņenko dankoja, Simss netrāpīja savu metienu, bet atbildes gājienā nobloķēja pretinieku. Rezultāts vēl trīs reizes bija neizšķirts, taču Žukaņenko danki un Fridzona tālmetiens ceturtdaļas beigās priekšā izvirzīja Himku basketbolistus 19:14.

Otrajā desmitminūtē aktīvi turpināja spēlēt Simss, agresīvi uz grozu tiecās Janičenoks, taču pārējiem rīdzinieku spēlētājiem pietrūka neatlaidības uzbrukumu noslēgumos. “Khimki” to izmantoja, palielinot pārsvaru, visu laiku esot vadībā ar 8-12 punktiem. Puslaikā 33:21 par labu mājiniekiem.

Trešajā ceturtdaļā vefieši spēlēja daudz rezultatīvāk, taču to pašu varēja teikt arī par laukuma saimniekiem, kuri sporta centra “Novators” grozā desmit minūšu laikā salidināja 27 punktus. Cīņā zem groziem Ramūna Butauta vīri spēja pretoties raženajiem Himku centriem, taču mājinieku metienu precizitāte bija augstāka. Trīsdesmit minūšu laikā viņu pārsvars pieauga līdz divdesmit punktiem 40:60.

Vefiešiem ilgi negāja metieni no distances. Tikai ceturtās ceturtdaļas sākumā Dairis Bertāns pirmo reizi bija precīzs no perimetra, taču, lai vismaz izlīdzinātu rezultātu, bija nepieciešami vēl vismaz seši tādi metieni 44:62. Atlikušajā laikā notikumus neizdevās vērst sev par labu un VEF piedzīvoja piekto zaudējumu desmit spēlēs.

VTB Vienotā līga 2012, A grupa, 9. janvāris, Maskava

Khimki – VEF Rīga 77:54

Khimki: Puškovs 15 (4ab), Žukaņenko 13, Fridzons 11, Nielsen 11, Planiničs 10, Kelati 9, Vjaļcevs 3, Moņa 3, Quinn 2, Hvostovs, Dudu, Karpenko

VEF: Sims 16 (2p 5/11, 1p 6/8; 11ab), Janičenoks 10 (2p 5/13, 3p 0/3; 6ab, 5rp), Bertāns 10 (2p 3/5, 3p 1/2, 1p 1/2; 3rp, 7kļ.), Cain 6, Jahovičs 3 (7ab), J. Bērziņš 3, Valters 2, K. Bērziņš 2 (3ab, 5pp), Millage 2, Kaufmanis

9 Kalev/Cramo 1-9

VEF nākamās spēles VTB līgā: 4. februārī mājās ar “Astana”, 11. februārī mājās ar Samaras “Krasnye Krylya”, 14. februārī Kauņā ar “Žalgiri”, 4. martā Kijevā ar “Budivelnyk”, 7. martā mājās ar “Kalev/Cramo”.