VEF izcīna pirmo uzvaru VTB līgā

Šodien VTB līgas turnīrā pirmo panākumu divās spēlēs izcīnīja "VEF Rīga" basketbolisti, kas izbraukumā ar 83:73 pārspēja Kazahstānas "Astana" komandu (1-2). 19 punktus rīdzinieku labā guva Kristaps Janičenoks.

"VEF Rīga" basketbolisti spēli sāka ne pārāk veiksmīgi, uzreiz nonākot iedzinēju lomā (0:4, 2:6) un lielu daļu pirmās ceturtdaļas pavadīja iedzinēju lomā. Pirmoreiz vadībā rīdzinieki izvirzījās vien astotajā minūtē, kad Sandis Valters ar tālmetienu panāca 17:16. Lai gan "Astana" izdevās atgūt vadību, Valters nokārtoja, ka ceturksni savā labā noslēdz mūsējie – 22:21.

Otrās ceturtdaļas sākumā vadība mainījās vēl vairākkārt , bet tad iniciatīvu pārņēma "VEF Rīga", kas ar Bertāna un Valtera pūlēm panāca +6 – 33:27. Mājiniekiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz diviem punktiem, taču divi ātrie uzbrukumi, kas noslēdzās ar Daira Bertāna slam dunk ļāva rīdziniekiem puslaiku noslēgt ar 41:33.

Otrais puslaika ievadā Kristaps Janičenoks pirmoreiz mačā panāca desmit punktu pārvaru – 43:33. Vēlāk "vefiešu" pārsvars sasniedza arī 12 punktus, taču "Astana" nepadevās – izrāviens 13:5 ļāva mājiniekiem atkal pievilkt līdz četriem punktiem, tomēr ceturkšņa beigās Ramūna Butauta vadītajai komandai vēlreiz izdevās atrauties – 63:54.

Janičenoks atjaunoja vairāk nekā desmit punktu pārsvaru (65:54) izšķirošās desmitminūtes sākumā, taču atkal sekoja vēl viens izrāviens "Astana" izpildījumā, tādejādi VEF pārsvars sadila līdz trim punktiem – 70:67. Īstajā brīdī tālmetienu realizēja Valters, bet pārsvaru līdz desmit punktiem palīdzēja noapaļot Simss un Janičenoks – 77:67. Atlikušajā laikā rīdzinieki spēja nosargāt pārsvaru un izcīnīja pirmo uzvaru - 83:73.