"VEF Rīga" pirmo reizi ved BBL kausu uz Latviju

© Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Basketbola klubs "VEF Rīga" svētdien, 25. septembrī, "BBL Dorpat Hotel Cup 2011" finālā ar rezultātu 95:69 (28:19, 21:10, 19:17, 25:25) uzvarēja Igaunijas vicečempionus "University of Tartu", izcīnot pirmo Baltijas līgas trofeju Latvijas vēsturē.

Pirmos septiņus BBL čempionu titulus sadalīja Lietuvas superklubi Kauņas “Žalgiris” un Viļņas “Lietuvos Rytas”, savukārt pirmie trīs Baltijas līgas kausi nokļuva Kauņas, Viļņas un Tartu komandu īpašumā. Vienpadsmitajā turnīrā vefieši sarūpēja pirmo titulu Latvijai. Debija oficiālā spēlē bija valmieriešiem Jānim Kaufmanim un Jānim Bērziņam.

Sākumsastāvs

VEF: Perry, Sandis Valters, Janičenoks, Cain, Kavaļausks

Vefieši sāka ar 14:4 izrāvienu, jau pēc četrām nospēlētām minūtēm iegūstot desmit punktu pārsvaru. Nojaušot nepatikšanas, Tartu galvenais treneris Indreks Visnapū laukumā sūtīja Soku un savu vienīgo leģionāru, amerikāņu centra spēlētāju Bilu Emisu. Tas palīdzēja uzbrukumā atraisīties igauņu aizsargiem un astotās minūtes sākumā viesu pārsvars saruka līdz trīs punktiem 18:15. VEF neapjuka un guva astoņus punktus pēc kārtas, turklāt divreiz perimetrā precīzs bija komandas kapteinis Kristaps Janičenoks. Kopumā mājinieku aizsardzība bija kā caurstaigājama sēta, tāpēc rīdzinieki pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 28:19.

Soks pirmo tālmetienu igauņu labā guva, kad Janičenoks un Valters no perimetra bija iemetuši jau četras reizes. Zem groza Kavaļausks un Keins bija pārāki par Rādiku un Emisu, tāpēc bumbu varēja droši izspēlēt ārā. Pēc 16 nospēlētām minūtēm rīdzinieki bija realizējuši jau 6 no 9 tālmetieniem, Valteram un Janičenokam sasniedzot 75% precizitāti (abiem 3/4). Spēle nevedās tikai Kērtisam Miledžam, kurš četrarpus minūtēs savāca trīs piezīmes. Jau pirmajā puslaikā VEF sastāvā oficiālās spēlēs debitēja Jānis Kaufmanis un Jānis Bērziņš. Pretinieku vezumu vilka kapteinis Allingu, taču vienatnē viņš nespēja lauzt cīņas gaitu. Puslaikā 49:29 VEF labā.

Pirmajā puslaikā punktus guva: Sandis Valters 12 (3p 4/5), Janičenoks 11 (3p 3/4), Perry 9, Cain 6 (7ab), Kavaļausks 5 (6ab), Dairis Bertāns 2, Jahovičs 2, Millage, Kaspars Bērziņš, Kaufmanis, Jānis Bērziņš

PB: 2 vs 4

Trešajā ceturtdaļā mājinieku rindās ieskrējās Emiss, īsā laikā pietuvojoties “double-double” robežai (8 punkti un 10 bumbas), taču VEF atbildēja ar divu amerikāņu performanci. Pēc neveiksmīgā pirmā puslaika pārliecinoši uzbrukumā darbojās Kērtiss Miledžs, bet uzbrukumu noslēgumos precīzs bija Tailers Keins, jau trešās ceturtdaļas izskaņā savācot “double-double”. Miledža danks nodrošināja vefiešiem trešo uzvarēto ceturtdaļu pēc kārtas un 22 punktu vadību pirms noslēdzošajām desmit minūtēm.

Sacensības izskaņā Tartu nespēja apdraudēt VEF uzvaru.