Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

Lietuvai izšķirošā cīņa ar Vāciju

Lietuvas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien, 11. septembrī, plkst. 21:00 Eiropas čempionāta otrās kārtas pēdējā spēlē tiksies ar Vācijas izlasi.

Cīņu par divām atlikušajām ceļazīmēm uz Kauņu turpina arī Serbija un Turcija, bet francūžu un spāņu sacensībā tiks noskaidroti E grupas uzvarētāji.

15:30 Serbija (1-3) – Turcija (1-3)

Pasaules čempionāta pusfināla atkārtojums. Serbu uzvaras gadījumā pirmie brauc uz Kauņu, zaudētāji mājās. Savukārt turkiem jāuzvar pašiem un jācer uz Lietuvas uzvaru pār Vāciju.

Turcijas rēķinā ir EuroBasket 2001 sudrabs un tāda paša kaluma godalgas Pasaules čempionātos. Abos gadījumos turki tās ieguva, spēlējot Stambulā, taču šoreiz viņiem nebūs iespējas spēlēt “Sinan Erdem” arēnā, kur Divpadsmit Milžus atbalstīja 15 000 līdzjutēju.

Ārpus dzimtenes turki pēdējo piecdesmit gadu laikā četras reizes tikuši labāko astoņniekā (Barselona 1973, Barselona 1997, Parīze 1999, Katovice 2009), vienmēr paliekot astotajā vietā. Līdzīgas problēmas bija arī Turcijas sieviešu izlasei, taču šogad valstsvienība pārvarēja ceturtdaļfināla un pusfināla barjeras, vienā rāvienā nokļūstot līdz finālam.

Vai Orhuna Enes vīri pārraus apburto loku, uzzināsim drīz. Katrā ziņā serbiem par motivācijas trūkumu sūdzēties nevajadzēs.

18:00 Francija (4-0) – Spānija (3-1)

Cīņa par pirmo vietu E grupā. Uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar Slovēnijas un Somijas pirmdienas dueļa veiksminiekiem. Zaudētājiem būs jācīnās ar Grieķiju, kura jau garantējusi trešo vietu F grupā.

2009. gadā Katovicē spāņi ceturtdaļfinālā sagādāja Francijai vienīgo zaudējumu turnīrā, neļaujot Vensāna Kolē vīriem pakāpties augstāk par piekto vietu. Šoreiz spēlei likme mazāka, taču abu komandu spilgtais sniegums Šauļos, Paņevēžā un Viļņā liek cerēt uz bezkompromisa cīņu. “Les Bleus” jāiztiek bez Mikaela Želabales, taču NBA piecnieks tāpat kā spāņiem ir ierindā.

Francijai ir septiņas uzvaras pēc kārtas pret spāņu bilanci 6-1.

21:00 Lietuva (2-2) – Vācija (1-3)

Ja Serbija uzvar Turciju, lietuvieši var atļauties zaudēt Vācijai ar desmit punktu starpību.. Tādā gadījumā Serbijai, Lietuvai un Vācijai būtu pa divām uzvarām, bet Serbijai un Lietuvai būtu labāka attiecība savstarpējās spēlēs. Serbija uzvarēja Vāciju 75:64, Lietuva pārspēja Serbiju 100:90.

Ja uzvar turki, Lietuva var zaudēt ar jebkādu starpību, jo savstarpējās spēlēs Turcija zaudēja gan lietuviešiem 68:75, gan vāciešiem 67:73. Piepildoties tādam scenārijam, turki netiktu augstāk par piekto vietu.

Lietuviešu treneris Valdemārs Homičs par vāciešu X-faktoru sauc Filipu Švethelmu, kurš spēlē ar Turciju pēdējā ceturtdaļā realizēja trīs tālmetienus pēc kārtas. Dirka Novicka sargāšana visticamāk tiks uzticēta Darjum Songailam vai Pauļam Jankūnam.

Savstarpējās spēlēs bilance ir 6-0 Lietuvas labā.