Francijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmā iekļūst ceturtdaļfinālā

Tonija Pārkera lieliskā spēle trešdien, 7. septembrī, palīdzēja Francijas vīriešu basketbola valstsvienībai Viļņā uzvarēt Turciju ar rezultātu 68:64 (12:14, 19:13, 26:17, 11:20) un pirmajai kvalificēties Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālam. Vakara turpinājumā Lietuva plkst. 21:00 tiksies ar Serbiju.

Francija grupu turnīru Šauļos pabeidza ar perfektu bilanci 5-0. Trešdien “Siemens” arēnā “Les Bleus” turpināja uzvaru gājienu, vēl vairāk nostiprinoties E grupas vadībā.

Kopvērtējums pirms Lietuvas - Serbijas spēles: Francija 3-0, Spānija 2-1, Serbija 1-1, Lietuva 1-1, Turcija 1-2, Vācija 0-3.

Pēc pirmdienas panākuma cīņā ar Spāniju, Orhuna Enes vadītie Turcijas basketbolisti spēli sāka pārliecinošāk, piecu minūšu laikā panākot astoņu punktu vadību 2:10. Turku varenā priekšējā līnija iekaroja vadību cīņā par atlēkušajām bumbām, bet aizsardzībā noturēja franču aizsargus.

Turpinājumā turku uzbrukums iestrēga ciešajā Francijas aizsardzībā. Franči arvien biežāk lika pretiniekiem kļūdīties, paši atrodot savu ritmu uzbrukumā. Otrās ceturtdaļas vidū pretinieki tika noķerti, bet 17. minūtē rezultāts pēdējo reizi bija neizšķirts 25:25.