Ceturtdiena, 25.aprīlis

redeem Bārbala, Līksma

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

Pēc neveiksmīgas ceturtās ceturtdaļas Latvija piekāpjas Itālijai

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien, 2. septembrī, Eiropas čempionāta trešajā spēlē Šauļos ceturtajā ceturtdaļā vairāk nekā astoņas minūtes neguva punktus no spēles un zaudēja Itālijai 62:71 (21:18, 12:13, 20:24, 9:16).

Sestdien turnīrā būs brīvdiena, bet svētdien plkst. 15:15 Latvijai jāspēlē ar Izraēlu, kura šodien zaudēja Serbijai 80:89.

Latvijas starta piecniekā pirmo reizi spēlēja LBL bronzas medaļnieki no “Liepājas lauvām” - uzbrucējs Mareks Mejeris, kuram šodien divdesmitā dzimšanas diena, un centra spēlētājs Mārtiņš Meiers. Pēc dienas pauzes ierindā atgriezās Edgars Jeromanovs.

Sākumsastāvi

Latvija: Strēlnieks, Blūms, Kuksiks, Mejeris, Meiers

Itālija: Hackett, Belinelli, Carraretto, Gallinari, Bargnani

Rezultātu trešajā minūtē atklāja Rihards Kuksiks, ar tālmetienu izvirzot Latviju vadībā. Itālieši spēli virzīja caur centra spēlētāju Barnjāni, kurš pirmo reizi trīs spēlēs laukumā devās starta piecniekā. Simones Pjanidžāni izvēle attaisnojās daļēji. “Il Mago” guva 14 no 18 Itālijas punktiem pirmajā ceturtdaļā, izprovocēja Meieru un Šeļakovu piecas reizes pārkāpt noteikumus, taču savā komandā viņš bija vienīgais, kurš guva punktus no spēles.

Divi Kuksika tālmetieni ceturtdaļas vidū Latvijai deva četru punktu pārsvaru 11:7. Ļoti veiksmīgi piezīmju problēmā iekļuvušo Meieru nomainīja Šeļakovs, ar drosmīgu spēli groza tuvumā ļaujot sarkanbaltsarkanajiem saglabāt vadību. Desmitminūtes pēdējā epizodē Andrejs pielaboja Strēlnieka caurgājienu 21:18.

Otrajā ceturtdaļā Barnjāni uzbrukumā papildināja “parastie aizdomās turamie” Mančinelli, Galināri un Belinelli, taču desmit minūšu laikā Itālija vadībā bija tikai vienu reizi. Kad Meiers iemeta trīs no četriem soda metieniem, Latvija ieguva sešu punktu pārsvaru 28:22, taču kļūdas pretinieku laukuma pusē ļāva itāliešiem atspēlēties.

Vienu no pretinieka ātrajiem uzbrukumiem efektīvi izjauca Blūms, pāris labas epizodes bija Artūram Bērziņam un Itālija vadībā bija tikai īsu brīdi. Ainara Bagatska vīri labi cīnījās zem groziem, uzbrukumā savācot 9 atlēkušās bumbas.

Puslaikā pēdējās sekundēs sarežģītu metienu realizēja Dairis Bertāns, ļaujot Latvijai divdesmitminūti noslēgt savā labā 33:31. Itāliešu trio pirmajā puslaikā iemeta 7 no 24 metieniem (80% izmesto metienu), tai skaitā Barnjāni 5/10, Galināri un Belinelli 1/7.

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk sāka itālieši, gūstot sešus punktus pēc kārtas 33:37. Pretinieku izrāvienu apturēja Kuksiks, kurš rezultatīvi uzbruka pats un izkārtoja situācijas partneriem. Īsā laikā Rihards guva septiņus punktus, nodrošinot izrāvienu 9:1. Aizsardzībā joprojām bija grūtības apturēt Barnjāni. Lai gan Šeļakovs viņu vairākas reizes piebremzēja, itāliešu centra spēlētājs turpināja vākt pusi no savas komandas punktiem.

Ceturtdaļas beigās pirmos punktus spēlē guva Jānis Blūms, ar tālmetienu izlīdzinot rezultātu 53:53. Taču Belinelli soda metieni pirms izšķirošās desmitminūtes deva nelielu priekšrocību itāliešiem 53:55.