Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

Latvija atspēlē 17 punktus, bet tomēr smagā cīņā zaudē Serbijai

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 1. septembrī, Eiropas čempionāta otrajā spēlē Šauļos cīņā ar kontinenta vicečempioni Serbiju pirmajā puslaikā atspēlēja 17 punktu deficītu, turpināja lieliski spēlēt uzbrukumā, taču galotnē nespēja noturēties līdzi sāncenšiem 77:92 (7:23, 26:15, 25:32, 19:22).

Piektdien plkst. 17:45 Latvija spēlēs ar Itāliju (0-1), kurai šovakar vēl priekšā cīņa pret Vāciju.

Labāko sniegumu sarkanbaltsarkano rindās ceturtdien rādīja spēka uzbrucējs Rolands Freimanis. Viņa deviņi gūtie punkti otrajā ceturtdaļā palīdzēja atspēlēt 17 punktu deficītu. Rezultatīvi nospēlēja Rihards Kuksiks un Dairis Bertāns, stabili un pārliecinoši bija Jāņi - Strēlnieks un Blūms. Tieši ārējās līnijas spēlētāju cīņas spars sagādāja Serbijai problēmas līdz pat spēles galotnei.

Sākumsastāvi

Latvija: Strēlnieks, Blūms, Dāvis Bertāns, A. Bērziņš, Šeļakovs

Serbija: Teodosič, Tepič, Keselj, Savanovič, Krstič

Dušans Ivkovičs var atļauties laukumā sūtīt ļoti garu sastāvu. Gan trešdien, gan ceturtdien serbi spēli sāka ar četriem divmetriniekiem, tikai 218 centimetru garā Peroviča vietā šoreiz sāka 200 centimetrus slaidais uzbrūkošais aizsargs Tepičs. Latvijai sākumsastāvā pirmo reizi gāja pret Franciju lieliski nospēlējušais Dāvis Bertāns.

Četras minūtes Latvija nespēja gūt ne punkta, kamēr serbi savāca 11 punktus pēc kārtas. Ainara Bagatska vīri neatrada caurumus pretinieka organizētajā aizsardzībā, bet masīvie pretinieku centri guva daudz punktu no groza apakšas. Pirmos punktus Latvijai guva Blūms, taču brīdi vēlāk rezultāts bija jau 2:19 Serbijas labā. Meiers, Dairis Bertāns un Mareks Jurevičus mazliet samazināja starpību, taču pēc nospēlētām desmit minūtēm mīnus sešpadsmit.

Izrāviens 22:6

Otrajā ceturtdaļā Latvija pārgāja uz mazāku sastāvu, izmantoja zonas un jaukto aizsardzību, kā arī precīzi uzbruka no distances. Ofensīvu ievadīja Rolands Freimanis, kopā ar Dairi Bertānu sākot 7:0 rāvienu. Nākamajā uzbrukuma vilnī divus tālmetienus realizēja Kuksiks un Dairis Bertāns, turklāt Latvijas izrāviens turpinājās.

Brāļu saspēlē Dāvis Bertāns labajā flangā divos punktos pārvērta Daira piespēli, Freimanis iemeta ceturto tālmetienu, bet brīdi vēlāk pats izlīdzināja rezultātu 29:29. Ivkovičs atbildēja, laukumā atkārtoti sūtot saspēlnieku Teodosiču un kapteini Krstiču.

Serbi izmantoja pāris Latvijas kļūdu un aizmuka septiņu punktu attālumā. Galotnē veiksmīgi pretuzbrukumi izdevās abiem Jāņiem – Strēlnieks pārmeta bumbu pāri Teodosičam, Blūms guva punktus caurgājienā. Pēdējās sekundēs serbu atkārtoto uzbrukumu izjauca Šeļakovs un otrā ceturtdaļa noslēdzās ar Latvijas uzvaru 26:15. Summā mīnus pieci.

Rezultatīvs basketbols abu komandu izpildījumā bija vērojams visu trešo ceturtdaļu. Serbu kapteinis Nenads Krstičs, izmantoja sava auguma priekšrocības, ar 13 gūtiem punktiem atjaunojot vairāk nekā desmit punktu pārsvaru savai komandai. Spēka uzbrucēja Savanoviča tālmetiens un tāls Rasiča divpunktnieks Serbijai deva jau plus piecpadsmit 47:62.

Taču Latvija nebija salauzta. Kuksiks, Strēlnieks, Blūms un Freimanis, papildinot vienam otru, sāka deldēt starpību. Dzimšanas dienas gaviļnieks Strēlnieks par prieku Talsiem, Ventspilij un visai valstij, ar tālmetienu un caurgājienu guva piecus punktus pēc kārtas. Kuksiks rezultatīvi piespēlēja Freimanim, atzīmējās Dairis Bertāns. Pēc diviem Blūma tālmetieniem 60% serbu pārsvara bija dzēsti 65:71.