Latvijas izlase Jelgavā sagrauj britu olimpiešus

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien, 27. augustā, Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā ar rezultātu 74:51 (15:13, 23:13, 18:15, 18:10) uzvarēja Lielbritānijas izlasi, izcīnot otro panākumu pēc kārtas.

Pirmdien komanda dosies uz Šauļiem, kur Eiropas čempionāta pirmajā spēlē 31. augustā sacentīsies ar Franciju.

Sākumsastāvi

Latvija: Strēlnieks, Blūms, Kuksiks, A. Bērziņš, Šeļakovs

Lielbritānija: Lawrence, Reinking, Deng, Freeland, Archibald

Spēles sākumā Latvija ķērās pie zonas aizsardzības. Tā palīdzēja apturēt britu garos spēlētājus, kuri netika pie bumbas tik bieži kā gribētu. Groza apakšā pretinieku torņiem līdzvērtīgs spēks izrādījās Latvijas garie Bērziņš un Šeļakovs, vēlāk Freimanis un Meiers.

Uzbrukumā Blūma un Strēlnieka elegantās piespēles atrada adresātus. Ne visas izdevības tika pārvērstas punktos, taču ar iemesto pietika, lai izvirzītos vadībā. Briti pēc Lorensa tālmetiena un Boatenga raidījumā lēcienā pāris reižu bija priekšā, ceturtdaļas beigās pāris gadījumos panāca neizšķirtu, bet iniciatīva bija Latvijai. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās sarkanbaltsarkano labā 15:13.

Nākamās desmitminūtes sākumā Latvijas aizsargi iemeta divus tālmetienus pēc kārtas. Ofensīvu atklāja Jānis Blūms. Brīdi vēlāk kapteiņa piespēli realizēja Dairis Bertāns, pēc kura soda metiena Latvijas pārsvars sasniedza jau deviņus punktus 22:13. Britu rindās ar tālmetienu atbildēja kādreizējais ventspilnieks Maiks Lenzlijs, bet pārējie britu mēģinājumi pārvarēt zonas aizsardzību biežāk noslēdzās neveiksmīgi.

Ceturtdaļas beigās, rezultatīvi nospēlējot rezervistiem, Latvija veica 10:4 izrāvienu, puslaikā panākot divpadsmit punktu vadību 38:26. Mājinieki pieļāva tika vienu kļūdu, atļaujot pretinieku līderu duetam gūt tikai divus punktus. Dengs realizēja vienu no pieciem, Frīlends – vienu no septiņiem metieniem.

Pirmajā puslaikā punktus guva: Kuksiks 8, Freimanis 8, Blūms 5 (3rp), Dairis Bertāns 4, Šeļakovs 4, Meiers 4, Jurevičus 2, Strēlnieks 2, A. Bērziņš 1 (5ab), Jeromanovs, Mejeris; Dāvis Bertāns.

Piezīmes: 10 vs 12

Arī trešās ceturtdaļas sākumā Blūms realizēja tālmetienu, tobrīd panākot jau 14 punktu vadību Latvijai 41:27. Izrāvienu piebremzēja Dengs. Četrās minūtēs savācis piecus punktus, viņš kopā ar pārējiem samazināja starpību līdz astoņiem punktiem, liekot Bagatskim pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Nedaudz vēlāk briti pietuvojās līdz sešiem punktiem, taču turpinājumā savas labākās kvalitātes apliecināja Šeļakovs. Izmantojot spēku, Andrejs pārliecinoši cīnījās par atlēkušajām bumbam un bija precīzs uzbrukumu noslēgumos. Tieši viņš 29. minūtē atjaunoja 14 punktu pārsvaru 53:39. Latvija uzvarēja trešo ceturtdaļu pēc kārtas, turklāt punktus bija guvuši 10 no 11 laukumā iznākušajiem spēlētājiem.

Otro spēli pēc kārtas lietderīgi spēlēja liepājnieks Mareks Jurevičus. Viņa tālmetiens noslēdzošās ceturtdaļas sākumā palielināja pārsvaru līdz astoņpadsmit punktiem 59:41. Britiem atbildei vajadzēja gandrīz trīs minūtes, turklāt izrādījās, ka viņi nav gatavi apturēt Latvijas rezervistus.

Dāvis Bertāns laukumā nāca kā divpadsmitais, bet īsā laikā iemeta trīspunktu metienu un rezultatīvi piespēlēja Freimanim. Rolands groza apakšā netraucēti realizēja izdevību, panākot jau vairāk nekā divdesmit punktu pārsvaru 64:43. Arī nākamais groza guvums spēlē piederēja Freimanim 66:43! Galotne šoreiz kļuva par formalitāti.

Par vērtīgāko spēlētāju Latvijas rindās tika atzīts spēka uzbrucējs Rolands Freimanis.