Latvijas basketbolistes papildlaikā zaudē Somijai

Latvijas U18 sieviešu basketbola valstsvienība otrdien, 9. augustā, Eiropas čempionāta B divīzijā spēlē Miškolcā ar rezultātu 86:88 (16:23, 22:19, 18:21, 23:16, 7:9) papildlaikā zaudēja F grupas līderei Somijai un kopvērtējumā saglabāja trešo vietu.

Guna Lagzdiņa guva 21 punktu un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, bet Sabīne Dukāte realizēja 6 no 8 tālmetieniem. Trešdien plkst. 21:30 Latvija spēlēs ar Dāniju.

2011. gada janvārī Baltijas jūras kausa izcīņā Latvija pārspēja Somiju ar 68:52. Guna Lagzdiņa guva 15 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas. Jūlija sākumā Baltijas kausā somietes revanšējās ar 74:60, taču šajā reizē Latvijas junioru rindās nebija Lagzdiņas un Asnātes Fominas. Abas gatavojās startam Eiropas U20 čempionātā.

Lagzdiņa uzņemas iniciatīvu

Somijas uzbrūkošā aizsardze Juvonena, uzbrucējas Iskola un Korhonena pirmajā ceturtdaļā saplosīja Latvijas aizsardzību, pēc 2:19 izrāviena iegūstot piecpadsmit punktu pārsvaru 4:19. Neveiksmju joslu pirmā pārvarēja Guna Lagzdiņa. Viņas uzņēmība uzbrukumā sekmēja Latvijas atbildes ofensīvu 12:4. Centra spēlētāja desmit minūšu laikā savāca 12 punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

Pretinieču līderu trio turpināja terorizēt Latvijas aizsardzību, taču otrajā ceturtdaļā cīņa izvērtās līdzīgāka. Lai gan Juvonena un Iskola pirmajā puslaikā realizēja 16 no 16 soda metieniem, bet Korhonena iemeta abus tālmetienus, arī Latvijas basketbolistes sāka trāpīt metienus. Aināra Čukstes trenētā komanda bija sekmīga no soda metienu līnijas, grozā raidot 14 no 15 metieniem.

Pirmajā puslaikā Latvijai punktus guva: Lagzdiņa 16 (8ab), K. Aizsila 7, Geka 6, Epnere 3 (3ab), A. Aizsila 2, Vilde 2, Reine 2.

PB: 11 vs 5

Trešo ceturtdaļu somietes sāka ar 0:7 izrāvienu. Pirmo trīsdesmit minūšu laikā Latvijas rezervistes guva 25 punktus, somietes nevienu, taču pretinieču līderes joprojām kontrolēja spēli. Pakaļdzīšanos kavēja daudzās kļūdas un 29. minūtē Somijas pārsvars sasniedza četrpadsmit punktus 51:65.

Trīs Dukātes tālmetieni pēc kārtas ļāva noturēties spēlē un samazināt starpību līdz četriem punktiem 62:66. Trīsdesmit trešajā minūtē Kates Aizsilas metiens sāncenses pietuvināja vēl vairāk 69:70. Somietes vēlreiz aizmuka piecu punktu attālumā, taču iniciatīva sāka pāriet Latvijas rokās. Dukātes kārtējais tālmetiens, Langinas un Fominas metieni panāca neizšķirtu 78:78.

Lagzdiņas soda metiens izvirzīja Latviju vadībā 79:78, taču 30 sekundes pirms pamatlaika beigām Guna pārkāpa noteikumus pret Iskolu un saņēma piekto personisko piezīmi. Somietes atjaunoja līdzsvaru, bet pēdējā uzbrukumu apmaiņa noslēdzās bez panākumiem, tāpēc vajadzēja spēlēt papildlaiku 79:79.

Sestais precīzais Dukātes tālmetiens no septiņiem deva priekšroku Latvijai, taču papildlaika vidusdaļu labāk aizvadīja somietes. Septiņi gūti punkti pēc kārtas deva viņām vadību 84:86. Tomsone ar soda metieniem izlīdzināja rezultātu. Pēdējā minūtē Iskola realizēja abus soda metienus, savukārt divi Latvijas metieni bija neprecīzi. Latvija papildlaiku šajā čempionātā spēlēja otro reizi un arī šoreize nācās piedzīvot neveiksmi.