Kadeti pusfinālā iekļūt nespēj; cīnīsies par piekto vietu

Latvijas basketbola kadetu izlase piektdienas vakarā Pardubicē Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, mača galotnē piekāpās (66:68) Čehijas izlasei, nespējot iekļūt turnīra pusfinālā.

Latvijas komanda U-16 Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā līdz šim bija spēlējusi tikai divas reizes. 1999.gadā tika zaudēts Serbijai (62:77), 2001.gadā - Lietuvai (50:55). Arī ar trešo piegājienu pusfinālu sasniegt neizdevās.

Lai gan maču mūsu jaunie basketbolisti iesāka nesekmīgi un pēc pirmajām desmit spēles minūtēm bija nonākuši iedzinēju lomā (17:24), spēles gaitā viņi prata atspēlēties. Puslaika beigu daļā mūsu puiši vispirms panāca neizšķirtu (33:33), bet jau pēc brīža vadībā Latviju izvirzīja Nils Gertsons. Pirmās 20 spēles minūtes noslēdzās ar minimālu mūsējo pārsvaru – 37:35.

Otrajā mača puslaikā Latvijas izlase panāca plus seši (45:39) un turoties vadībā visu ceturtdaļu, trešo spēles daļu noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru – 59:52. Čehi nedomāja padoties, četras minūtes un 16 sekundes līdz mača pamatlaika beigām panāca līdzsvaru – 62:62. Galotnē veiksmīgāki tomēr bija čehi. Uzvaru nesošo divus soda metienus, septiņas sekundes līdz mača beigām realizēja Prokops Slaņina, izraujot Čehijas izlasei uzvaru – 68:66.

Rezultatīvākais Latvijas izlase rindās bija Armands Ginters, kura kontā 15 punkti. 12 punkti Rolandam Šmitam.