Latvijas juniores piekāpjas Itālijai, netiekot ceturtdaļfinālā

Latvijas U-20 izlases basketbolistes nespēlēs Eiropas čempionāta A divīzijas ceturtdaļfinālā, jo pēdējā otrā posma spēlē ar 61:70 piekāpās Itālijai.

Tik svarīgajā mačā komanda pieļāva 24 kļūdas, no kurām ceturto daļu cīņas pēdējās minūtēs. Spēlē par devīto vietu nākamās mūsu pretinieces būs turcietes.

Tikai uzvara ar vismaz sešu punktu pārsvaru ļautu latvietēm turpināt cīnu par medaļām. Pirmajās minūtēs uzbrukumā paļāvāmies uz Sabīni Niedolu, kuras precizitāte ļāva panākt 7:2. Tas arī kļuva par mūsu dāmu lielāko pārsvaru pirmajā ceturtdaļā. Pēdējā 1/4 minūtē pretinieces pirmo reizi izrāvās vadībā, bet otrās desmitminūtes ievadā jau 16:22. Pēc minūtes pārtraukuma latvietes, labi cīnoties pie pretinieču groza, uz brīdi apturēja izrāvienu, bet ceturtdaļas vidū kļūdu un neprecīzo metienu virkne noveda pie desmit punktu deficīta – 21:31. Pašās puslaika beigās no -13 pievilkām līdz -8, bet pēdējā sekundē itālietes realizēja savu piekto tālmetienu, panākot 39:28.

Pret augumā mazākajām pretiniecēm zaudējām cīņu pie groza (18:21), pieļāvām vairāk kļūdu (12 pret 10) un daudz sliktāk metām no tālās distances (1/8 pret 5/10). Otrajā puslaikā bija jāatspēlē 17 punktu deficīts...

Pēc trešās ceturtdaļas, kurā bija vairākas iespējas pievilkt klāt, bet tās netika izmantotas, gribējās jau mest plinti krūmos, jo uz tablo 43:56. Par laimi, pēdējo spēles ceturksni izdevās iesākt ar sešiem punktiem pēc kārtas, bet pēc tā jau vairs tikai 53:58, pie tam jāspēlē vairāk nekā sešas minūtes. Kiršteines un Šurkusas precīzie tālmetieni sapni vēl vairāk pietuvoja realitātei (59:62), bet arī makaronu ēdāju tautas pārstāves atbildēja ar trejaci, pie tam izcēlās Alesandra Tava, kas līdzšinējās piecās turnīra spēlēs kopumā izpildīja piecus tālmetienus, bet pret latvietēm iemeta tieši tik reizes... Punktu visam pielika Latvijas sešu kļūdu sērija (Niedola, Sonka, Šurkusa, Kiršteine, Vītola) divu minušu laikā. Beigās zaudējums ar rezultātu 61:70.

Ceturtdaļfinālā no mūsu grupas iekļuvušas Spānijas, Francijas, Itālijas un Lielbritānijas izlase, bet latvietes cīņā par 9.-12. pozīciju tiksies ar Turciju. Šis mačs piektdien 21:30.

Latvija – Itālija 61:70 (16:18, 12:21, 15:17, 18:14)

Latvija: Kiršteine 17, Niedola 14, Vītola 13 (11 atl.b.), Šurkusa 9, Gotfrīda 6, Rozenberga 2, Brance, Rozenberga, Gulbe, Kublačova, Fomina, Lagzdiņa.