"VEF Rīga" dramatiskā panāk izlīdzinājumu finālā

© Romans Kokšarovs

Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionu noskaidrošanai būs nepieciešama septītā spēle. VEF šovakar „Arēnā Rīga” BK „Ventspils” komandu pieveica ar 72:70, sērijā panākot izlīdzinājumu 3-3. Izšķirošais septītais mačs piektdienas vakarā notiks Ventspilī.

VEF šodien bija jāiztiek bez Trevona Hjūza, toties atpakaļ ierindā bija Artjoms Parahauskis, kurš spēli sāka uzreiz starta pieciniekā. Mača pirmā ceturtdaļa aizritēja ātrā tempā, punktu krājumu regulāri papildinot abām komandām. Turpinot tradīcijas, spēli labāk sāka VEF, taču rīdzinieku aizsardzība jau atkal nebija uzdevumu augstumos, ļaujot viesiem izvērsties un jau 1. ceturtdaļas laikā iekrāt vērā ņemamu pārsvaru – 22:14. Līdz ceturkšņa beigām VEF spēja nedaudz pievilkt – 19:24.

Otrās ceturtdaļas pirmā pusē iezīmējās ar VEF dominēšanu un veiksmīgu uzbrukumu virzīšanu uz groza apakšu. Precizitāte metienos no neliela attāluma, kā arī no soda metienu līnijas mājiniekiem ļāva atkal izvirzīties vadībā (26:25). Bojans Bakičs ar „trīnīti” un pustālo ceturtdaļas vidū deva VEF astoņu punktu pārsvaru (34:26), bet kurzemnieki līdz ceturtdaļas vidum bija guvuši tikai divus punktus. Drīz vien ar precīzu trīs punktu metienu atzīmējās arī Gatis Jahovičs, +10 VEF komandai – 40:30. Tikpat liels pārsvars Ramūna Butauta vadītajai komandai bija pēc pirmā puslaika – 46:36.

Otro puslaiku VEF ievadīja ar kārtējo tālmetienu, izceļoties Sandim Valteram. Otrajā minūtē Kaspara Bērziņa „danks” piespieda Gunti Endzeli ņemt minūti. Ventspilnieki tobrīd atradās iedzinējos ar 38:51. „Ventspils” laika gaitā atkal „atrada” uzbrukumu, kas ļāva saglabāt cerības uz sērijas pabeigšanu jau šovakar. Jānis Strēlnieks ceturtdaļas izskaņā ar metienu no groza apakšas pavilka viesus zem desmit punktiem – 61:53.

Mazrezultatīvā pēdējā ceturtdaļā „Ventspils” basketbolisti pamazām tuvojās un pašā spēles beigās ar sodu sišanas taktiku varēja pat izraut uzvaru. Kristaps Janičenoks sešas sekundes pirms cīņas beigām realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem. Ventspilniekiem vēl palika gana laika pēdējam metienam. Bumba nokļuva Akseļa Vairoga rokās. „Ventspils” kapteinis pāri aizsarga rokām meta sarežģītu tālmetienu, bumba grozam lidoja secen... VEF nosargāja uzvaru ar 72:70. Viss izšķirsies piektdienas vakarā Ventspilī. Septītās spēles sākums plkst. 19:30.