VEF šokē ''Rytas'' un iekļūst BBL finālā

© Vytautas Mikaitis

Vakar,9. aprīlī, vēsturisku uzvaru MasterCard Baltijas Basketbola līgas (BBL) ''Final Four'' turnīra pusfinālā izcīnīja ''VEF Rīga'', kas Kauņā ar rezultātu 79:68 apspēlēja Viļņas ''Lietuvos Rytas'', tādējādi izjaucot ierasto Lietuvas klubu finālu. Šī ir 1. reize, kad Baltijas līgas finālā spēlēs kāds Latvijas klubs.

VEF spēles ievadā spēlēja ļoti simpātisku basketbolu, demonstrējot teicamu pašatdevi abos laukuma galos. Mača sākumā trīs tālmetienus realizēja Sandis Valters, zem groziem kārtīgi saimniekoja Parahovskis, kamēr laukuma otrā galā ''Rytas'' ar uzbrukumu veidošanu nesekmējās pārāk labi [''Žalgira'' zāle ''avīžniekus'' kacināja ne tikai VEF, bet arī uz spēli palikušie Kauņas kluba fani]. Tas viss ļāva ''vefiešiem'' lielāko puslaika daļu atrasties vadībā un lielajā pārtraukumā doties ar septiņu punktu handikapu - 38:31.

Mača 2. puslaikā laukumā valdīja līdzīga spēlē, tomēr Viļņas klubam tā arī neizdevās atrast pretargumentus VEF teicamajai spēlei. Ūdenim smeļoties mutē, ''avīžnieki'' ķērās pie presinga, taču arī tas nelīdzēja - rīdzinieki prasmīgi to apspēlēja, realizēja soda metienus un piedevām vēl sekmīgi cīnījās aizsardzībā, neļaujot lietuviešiem mača pēdējās piecās minūtēs pietuvoties tuvāk par mīnus pieci. Skanot mača beigu sirēnai, rezultāts uz tablo 79:68 - svin Rīgas un ''Žalgira'' fani, svin paši spēlētāji, un gavilē arī Valdis Valters, sociālajā tīmeklī Twitter publiski atzīstoties mīlestībā VEF komandai.

Mūsējo labā 20 punktus guva baltkrievu centra spēlētājs Artjoms Parahovskis, 14 punkti Sandim Valteram, bet desmit - Dairim Bertānam. Mača beigās šķietami nopietnu kājas savainojumu guva uzbrucējs Gatis Jahovičs, kurš nebija spējīgs laukumu atstāt paša spēkiem. ''Rytas'' sastāvā ar 17 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kenans Bajramovičs.

Rītdien cīņā par Baltijas līgas zeltu VEF sacentīsies ar Kauņas ''Žalgiri'', kas šodienas pirmajā pusfinālmačā ar rezultātu 108:55 pārbrauca pāri ''Ventspilij''.