BK "Ventspils" uzvaru 2. pagarinājumā izcīna uzvaru

Šodien Ventspilī FIBA Izaicinājuma kausa izcīņas ceturtdaļfinālā fantastiski smagu uzvaru izcīnīja BK ''Ventspils'', kas tikai mača 2. pagarinājumā ar rezultātu 97:92 prata pieveikt Ostendes ''Telenet''.

Par mača varoni kļuva jamaikietis Vejinmi Efedžuku, kurš 2. pagarinājumā vienatnē guva 11 punktus.

Abas komandas spēli iesāka ļoti ražīgi - ventspilniekiem sekmējās gan metieni no tālienes (Rašads Andersons), gan no soda laukuma (Artūrs Bērziņš), kamēr viesi no Ostendes uzsvaru lika uz agresīviem caurgājieniem [rezultāts pēc pirmajām desmit minūtēm - 26:20 par labu mūsējiem]. Spēles 2. ceturtdaļas sākumā mājinieki sasniedza 11 punktu handikapu (31:20), tomēr komunikācijas trūkums aizsardzībā un nesaprašanās pie pretinieku ''pick'n'roll'' izspēlēm ļāva beļģiem līdz 1. puslaika beigām līdzsvarot rezultātu uz tablo - 39:41.

Lielisku pacēlumu ''Ventspils'' sasniedza 3. ceturtdaļas beigās/4. ceturkšņa sākumā, kad, precīzi uzbrukumā darbojoties Mārim Gulbim un Rašadam Andersonam, ventiņi ieguva lielāko pārsvaru spēles laikā (67:54). Diemžēl ''Ventspils'' spēlē līdz mača beigām neiztika bez kritumiem - pāris neiemesti metieni, brīvi atstāti pretinieki uz tālmetiena līnijas, un trīs ar pusi minūtes līdz mača beigām mūsējo handikaps vairs tikai divu punktu vērtē (74:72).

Mača galotnē mūsējo uzbrukums apstājās, kamēr otrā laukuma galā mūsējo pārsvaru ar precīziem soda metieniem lēnām izkausēja pretinieku aizsargs Ladžeskis. Laukumā nākot Jānim Strēlniekam, mājiniekiem izdevās sakārtot spēli abos laukuma galos un apturēt ''Telenet'' pēdējos divus uzbrukumus, panākot pagarinājumu - 78:78.

Pagarinājumā ventspilniekiem divreiz izdevās apturēt beļģu uzbrukumu līdz 24 sekundēm, tomēr pamatu izrāvienam tas nedeva. Abas komandas arī pagarinājumā turpināja spēlēt līdzīgi, lielāko nastu ventspilniekiem nesot J.Strēlniekam un Vejinmi Efedžuku. Pēc veiksmīgas aizsardzības 4,4 sekundes līdz mača beigām bumbu no laukuma sāna ievadīja ''Ventspils'', nogādājot bumbu Andersonam. Caurgājienam laika nepietika, tāpēc amerikānis izvēlējās izpildīt tālmetienu, kurš gan bija neprecīzs. Komandas sagaidīja 2. pagarinājumu.

2. pagarinājumā mūsējos uz priekšu vilka Efedžuku, kurš vienatnē guva 11 punktus, sagādājot pretiniekiem pamatīgas galvassāpes. Pašā galotnē jamaikietim ar precīzu soda metienu piebalsoja Andersons, bet ''Telenet'' rindās brīvu tālmetienu nespēja realizēt Katničs. Beigu beigās laimīga uzvara ventspilniekiem - 97:92!

Mūsējo labā rezultatīvākais ar 31 punktu bija Rašads Andersons, kurš šodien laukumā pavadīja 47 ar pusi minūtes (!), Vejinmi Efedžuku spēli noslēdza ar 23 ačiem, bet Jānim Strēlniekam 13 punkti.

Nākamo un izšķirošo spēli par iekļūšanu Izaicinājuma kausa izcīņas ''četru finālā'' abas komandas aizvadīs 30. martā Ostendē.