VEF izglābjas no zaudējuma pret "lauvām"

Šodien ''Mastercard'' Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā turnīra spēlē smagu uzvaru savā laukumā izcīnīja Rīgas VEF, kas saspringtā mača galotnē ar rezultātu 80:79 uzveica sīkstās ''Liepājas Lauvas''.

Pateicoties šai uzvarai, ''vefiešiem'' izdevies nostiprināties Baltijas līgas kopvērtējuma augšgalā.

Izšķirošie notikumi laukumā risinājās ceturtajā ceturtdaļā. Tās sākumā vērā ņemamu izrāvienu veica viesi no Liepājas, kuri, pateicoties Pīrsa Kaldvela un Arta Ates tālmetieniem, ceturkšņa vidū sasniedza 11 punktu pārsvaru (70:59).

Pēc pieprasītā minūtes pārtraukuma Rima Kurtinaiša komanda pārgāja uz zonas aizsardzību un divas minūtes līdz mača beigām atguva vadību - 74:73. Mača pēdējās minūtes aizritēja punkts punktā - 18 sekundes līdz mača beigām apjukumu VEF aizsardzībā izmantoja ''lauvu'' līderis Eštons Mičels, kurš pilnīgi netraucēts realizēja tālmetienu, panākot 79:78.

VEF atbildēja ar precīzu Parahovska metienu no groza apakšas (80:79). ''Lauvu'' rindās pēdējo metienu uzņēmās līdz šim veiksmīgi spēlējošais Kaldvels, taču viņa pustālais metiens savu mērķi nesasniedza.