Latvijas U-20 basketbola izlasei bronzas medaļas

Latvijas izlasei bronzas medaļasŠovakar Liepājas olimpiskajā centrā Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase aizraujošā spēles galotnē ar 53:49 uzvarēja Francijas izlases basketbolistes un izcīnīja bronzas medaļas.

1. ceturtdaļa - Latvijas izlasei piecas minūtes bez gūtiem punktiem, vadībā Francija

Pirmā ceturtdaļas sākums Latvijas izlases basketbolistēm bija ļoti neveiksmīgs – gandrīz piecas minūtes neizdevās gūt ne punkta. Spēles sākumā Latvijas izlase nokļuva ļoti nepatīkamā situācijā 0:9. Pēc uzbrukuma, kuru veiksmīgi noslēdza Anete Šteinberga (gūti divi punkti ar sodu), izdevās samazināt rezultātā starpību līdz -6 (3:9). Taču būtiski spēles gaitu mainīt neizdevās, Francijas basketbolistēm drīz vien atkal izdevās atjaunot desmit punktu pārsvaru (5:15). Ceturtdaļas pēdējā minūtē situācija kļuva jau pavisam nepatīkama (5:18), taču tad veiksmīgi nospēlēja Laura Puriņa – precīzs trīspunktnieks (8:18). Ceturtdaļa noslēdzās ar -13 Latvijas izlasei (8:21).

2. ceturtdaļa - laukumā dominē Francijas izlases spēlētājas, spēli izdodas līdzsvarot, rezultātu vēl ne

Otrās ceturtdaļas sākums Latvijas izlasei izdevās veiksmīgāks – pēc diviem precīziem uzbrukumiem Latvijas izlases izpildījumā izdevās samazināt rezultāta starpību līdz -9 (12:21).

Abos uzbrukumos precīzi nospēlēja Puriņa – vispirms gūstot punktus, pēc tam precīzi piespēlējot Anetei Klintsonei. Tomēr iniciatīvu pārņemt vēl neizdevās un Francijas izlase atkal atjaunoja un pat palielināja pārsvaru (12:26). Ceturtdaļas noslēgums veiksmīgāks izdevās Latvijas izlases spēlētājām – no visai nepatīkamā -17 (14:31) izdevās panāk jau cerīgāko -12 (19:31). Ceturtdaļu jau izdevās uzvarēt – 11:10.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlases sniegums ne tuvu nebija tik veiksmīgs, kādu šajā čempionātā bija ierasts redzēt. Rezultatīvākās Latvijas izlases sastāvā bija Laura Puriņa, kura guva sešus punktus, un Sabīne Niedola, kura guva piecus punktus. Puslaika noslēgums veiksmīgāks Latvijas izlases izpildījumā, kas saglabāja reālas iespējas turpināt cīņu par bronzas medaļām otrajā puslaikā.

3.ceturtdaļa – Latvijas izlase ļoti precīza aizsardzībā, izdodas samazināt rezultāta starpību līdz -4

Trešās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlasei ar ļoti precīzu darbību aizsardzībā izdevās neļaut Francijas izlases spēlētājām netikt pie punktu guvuma vairāk kā četras minūtes. Tomēr rezultāta starpību būtiski neizdevās samazināt – uzbrukumos veiksmes pietrūka (neprecīza trīspunktniekos arī Klintsone). Pēc precīziem Kristīne Vītolas un Sabīnes Niedolas metieniem jau 23:31. Drīz vien gan Francijas izlasei atkal izdevās atjaunot pārsvaru – 23:37. Komandai precīzi spēlējot aizsardzībā, uzbrukumā precīzi spēlējot Niedolai, Krastiņai, Priedei un Šteinbergai, izdevās samazināt rezultāta starpību līdz -4 ceturtdaļas noslēgumā (33:37).

4. ceturtdaļa – Latvijas izlasei izvirzās vadībā, uzvar spēli, atspēlējoties no -17

Ceturto ceturtdaļu Latvijas izlasei izdevās turpināt tikpat veiksmīgi. Pēc Ievas Krastiņas precīziem diviem soda metieniem jau tikai -2 (37:39). Pēc Francijas izlases galvenā trenera pieprasītā minūtes pārtraukuma precīzi nospēlēja Šteinberga un jau neizšķirts (39:39). Nepilnas četras minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Anete Klintsone (protams, ar precīzu trīspunktu metienu). Spēles pēdējās minūtes bija ļoti saspringtas, veiksmīgiem Latvijas izlases uzbrukumiem sekoja precīzi pretinieču trīspunktu metieni.

Eiropas čempionāts U20 sievietēm, Liepājas Olimpiskais centrs

Latvija – Francija 53-49 (8-21, 11-10, 14-6, 20.-12)

Latvija: Čunda, Niedola, Puriņa, Klintsone, Rubene, Priede, Strupoviča, Nīmane, Šteinberga, Gailīte, Vītola, Krastiņa

Francija: Bousbaa, Konate, Plagnard, De Colo, Tchatchouangm, Datchy, Okou Zouzouo, Medenou, Minte, Westelynck, Martins, Thizy

Šodien plkst. 20:45 sāksies finālspēle, kurā tiksies Spānijas un Krievijas izlases.