redeem Ginta, Gunda, Gunta

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

Porziņģim 21+9 un seši bloki; Ņujorka zaudē "Grizzlies"

© AP/Scanpix

Ņujorkas „Knicks” izbraukumu NBA Rietumu konferencē sākusi ar zaudējumu Memfisas „Grizzlies” (99:105), kas maču aizvadīja bez Marka Gazola un Maika Konlija. Kristaps Porziņģis guva 21 punktu un izcēlās ar sešiem bloķētiem metieniem, bet „Knicks” pēc 18 punktu deficīta atspēlēšanas saspringtā galotnē tomēr zaudēja, beigās paužot neapmierinātību ar spēles tiesnešiem.

Kristaps Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 33 minūtes, kurās sameta pretinieku grozā 21 punktu (1p. 3/3, 2p. 6/12, 3p. 2/7). Latviešu uzbrucējs savāca arī deviņas atlēkušās bumbas (visas aizsardzībā) un bloķēja veselus sešus pretinieku metienus. Spēles izskaņā Porziņģis vēlreiz izteiksmīgi bloķēja metienu, bet bumbai mirkli iepriekš pieskārās arī Maikls Bīzlijs, un bloks tika ieskaitīts viņam. Līdz ar to Porziņģim pietrūka līdz savas NBA karjeras personīgā bloku rekorda atkārtošanas.

Vēl Porziņģis pārtvēra trīs bumbas un saņēma divas piezīmes, kā arī ieguva +/- rādītāju mīnus septiņi. Šī bija Porziņģa trešā spēle pēc kārtas ar vismaz 20 gūtiem punktiem un 14. spēle pēc kārtas ar vismaz vienu bloķētu metienu, un šajā rādītājā Porziņģis šonakt nostiprinājis savu līgas līdera godu.

Memfisai šodien nevarēja spēlēt spāņu centrs Marks Gazols, kurš apslimis, tāpat joprojām nespēlēja saspēles vadītājs Maikls Konlijs un traumu mocītais Čendlers Pārsonss, kamēr Ņujorkai pēc iepriekšējās spēles izlaišanas ierindā atkal bija Tims Hārdevejs. Memfisa aizvada pieticīgu sezonu un pirms šī mača ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē.

„Grizzlies” tāpat aizvadīja labāku pirmo puslaiku, izvirzoties vadībā 61:53. Porziņģis bija guvis astoņus punktus jau pirmajā ceturtdaļā, bet otrajā ceturtdaļā izdarīja vien divus metienus, gūstot vēl divus punktus.

Trešajā ceturtdaļā Memfisa ar Dilona Bruksa un Tairīka Evansa rezultatīvo spēli veica izrāvienu un panāca 78:60 savā labā. Ņujorkai pārāk veiksmīga nebija arī ceturtdaļas izskaņa, un uz Maikla Bīzlija pieciem punktiem „Grizzlies” atrada atbildi Evansa groza guvumā četras sekundes pirms beigām.

Taču pēdējā ceturtdaļā „Knicks” izdevās neļaut pretiniekiem gūt punktus četras minūtes pēc kārtas. Porziņģis atgriezās laukumā ar savu kārtējo bloku, kā arī pusminūtes intervālā guva sešus punktus (tālmetiens un 2+1), pievelkot līdz 86:96. Kortnija Lī un Tima Hārdeveja tālmetieni ļāva Ņujorkai tikt vēl tuvāk (94:98), taču „Grizzlies” komandu pamatīgi uzkurināja Džamaikala Grīna iespaidīgais „putback” danks.

Pēdējā minūtē Lī ar tālu tālmetienu pievilka „Knicks” jau vairs tikai trīs punktu attālumā (99:102), turklāt Memfisa nākamajā uzbrukumā kļūdījās. Atlēkušo bumbu savāca Džarets Džeks, taču šajā svarīgajā brīdī tika fiksēta diskutabla piezīme Porziņģim. Nākamajā epizodē „Knicks” gandrīz izdevās pārtvert bumbu un sekoja strīdus iemetiens, taču tajā nesavaldījās Lī - viņš, gaidot iekavējušos iemetienu, turpināja kaut ko teikt tiesneša virzienā, kas noveda pie tehniskās piezīmes 17 sekundes pirms beigām un reizē arī pie zaudējuma 99:105.

„Knicks” šī bija pirmā spēle no sešām, kas būs jāaizvada izbraukumā pret Rietumu konferences komandām, un Ņujorkas statistika izbraukumā noslīdējusi līdz 5-16. Eness Kanters, kurš guva 20 punktus, mača izskaņā laukumā vairs nedevās, kamēr Lī un Bīzlijam pa 18 punktiem. Lī turklāt uzstādīja „Knicks” rekordu, pagarinot savu precīzo soda metienu sēriju līdz 46 pēc kārtas, pārspējot Krisa Duhona sasniegumu (42 precīzi soda metieni pēc kārtas). Spēles laikā traumu sanāca gūt "Knicks" komentētājam, NBA leģendai Valtam Freizeram, kuram bumba trāpīja pa seju, taču viņš turpināja savu darbu.

”Grizzlies” (15-28) -”Knicks” (20-25) 105:99

(32:31, 29:22, 27:20, 17:26)
Grizzlies: Evanss 23 (10 rez.p.), Grīns 18 (13 atl.b.), Brukss 17, Mārtins 17m Deiviss 8, Rabs 8, Eniss 4, Čālmerss 4, Seldens 3.
Knicks: Porziņģis 21, Kanters 20, Lī 18, Bīzlijs 18, Hārdevejs 16, Džeks 2 (8 rez.p.), Makdermots 2, O`Kvins 2, Tomass, Nilikinā, Beikers.