redeem Ginta, Gunda, Gunta

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

VEF "Jēkabpilij" sagādā jau desmito zaudējumu

© BK Jēkabpils

Uz trešo vietu Latvijas Basketbola līgas (LBL) kopvērtējumā pacēlusies Rīgas VEF komanda, kas jau otro reizi šajā sezonā viesos pārspēja BK "Jēkabpils" vienību (86:61), sagādājot tai jau sesto zaudējumu pēc kārtas.

Komandu starta piecinieki:

BK Jēkabpils: Kanbergs, Aleksejevs, Domarks, Vītiņš, Virsis.
VEF Rīga: Peress, Janičenoks, Labucks, Čavars, Mejeris.

Zīmīgi, ka šovakar abās komandās tika piedzīvotas spēlētāju debijas. "Jēkabpils" formā laukumā pirmoreiz izgāja lietuvietis Dominiks Domarks, kamēr viesiem nosacītu debiju piedzīvoja Kaspars Bērziņš, kurš VEF sastāvā atgriezās pēc trīs gadu pārtraukuma.

Mača rezultāts tika atklāts tā 43. sekundē, kad precīzs pustālais metiens padevās Marekam Mejerim. "Jēkabpils" laimi uzbrukumā vairāk meklēja no tālās distances - pirmajā ceturtdaļā lūšiem izdevās realizēt vairākus tālmetienus (divus Kristapam Kanbergam un vienu Jurijam Aleksejevam), spējot pašreizējai Latvijas čempionei turēties blakus vai pat priekšā. Pašā ceturkšņa noslēgumā VEF gan spēja iegūt četru punktu pārsvaru - 21:17.

Otro ceturtdaļu ar sešiem bezatbildes punktiem iesāka vefieši, panākot sev divciparu skaitļa pārsvaru (27:17). Rīdzinieku izrāviens lielā mērā iezīmēja arī turpmāko spēles gaitu, kurā iniciatīvu pilnībā pārņēma viesi. VEF otrajā desmitminūtē veica arī 9:1 izrāvienu, Arnam Labuckam ar precīzu tālmetienu 2:46 minūtes līdz puslaika noslēgumam nokārtojot +17 (41:24). Pēc tam jēkabpilieši uz rezultāta tablo iekrāto deficītu spēja nedaudz samazināt, puslaiku pārtraukumā dodoties ar -15 (32:47).

Uzreiz pēc pārtraukuma jēkabpilieši ar Dominika Domarka un Artūra Vītiņa pūlēm pietuvojās līdz -11 (48:59), tomēr rīdzinieki ugunsgrēku apdzēsa jau tā sākumā - drīz vien Rīgas VEF bija atkal iekrājuši sev 16 punktu pārsvaru (58:42). Cerību stariņš lūšiem radās pēc viesu leģionāra Korija Hokinsa izdarītā nesportiskā pārkāpuma, tomēr mājinieki iespēju būt rezultatīviem vairākas reizes pēc kārtas izšķērdēja, starpību samazinot tikai par vienu punktu (43:58). Līdz ceturkšņa noslēgumam VEF atrāvās vairs teju neaizsniedzamā 19 punktu attālumā - 67:48.

Pēdējā ceturtdaļa jau bija vairs tikai kā formalitāte, rīdziniekiem palielinot starpību uz rezultāta tablo un izcīnot uzvaru ar 86:61. Šovakar rīdzinieki pilnībā dominēja cīņā zem groziem (50:26), kamēr jēkabpilieši ar neatlaidīgu cīņu panāca to, ka VEF pieļāva arī par desmit kļūdām vairāk - 17:7.

Rezultatīvākais bija "Jēkabpils" lietuviešu jaunpienācējs Dominiks Domarks, kam 20 punkti. Uzvarētājiem produktīvākais ar 17 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, kā arī četrām rezultatīvām piespēlēm bija Kaspars Vecvagars. Savukārt 15 punkti Andra Mistera rēķinā. Kasparam Bērziņam atgriešanās mačā septiņi punkti un piecas bumbas zem groziem.

BK Jēkabpils - VEF Rīga 61:86 (17:21, 15:26, 16:20, 13:19)
BK Jēkabpils: Domarks 20, Kanbergs 13, Aleksejevs 9 (4ab), Virsis 7 (4ab), Vītiņš 6 (5piez), Stiebriņš 3 (4ab), Koļesinskis 3.
VEF Rīga: Vecvagars 17 (5ab, 4rp), Misters 15, Hokinss 11 (6rp, 5piez), Janičenoks 8, Bērziņš 7 (5ab), Mejeris 6 (7ab, 4rp), Helmanis 6 (5ab), Gromovs 5 (8ab, 3blk), Zotovs 5 (4rp), Labucks 5 (6ab), Čavars 1, Peress (5rp).