Bertāna trīs tālmetieni palīdz "Spurs" izglābties no -23 un pieveikt "Thunder"
 
©Spurs.com

Dāvis Bertāns guva deviņus punktus NBA spēlē, palīdzot Sanantonio „Spurs” ar 104:101 pārspēt Oklahomsitijas „Thunder”. Bertāna komanda mača pirmajā pusē nokļuva pat 23 punktu iedzinējos, taču ar latviešu uzbrucēja pāris minūšu intervālā trāpītajiem trim tālmetieniem atspēlējās un uzvarēja haosa pilnā galotnē.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 11 minūtes, kurās trāpīja trīs no četriem tālmetieniem un guva deviņus punktus, aizvadot savu otro rezultatīvāko spēli šosezon. Viņam arī viena atlēkusī bumba, viens bloķēts metiens un viena piezīme. Bertāna +/- rādītājs bija plus 11, kas bija otrs labākais komandā aiz Pau Gazola.

"Spurs" (10-6) šī bija septītā uzvara deviņās mājas spēlēs šosezon, un tajā ar 26 punktiem izcēlās Lamarkuss Oldridžs. "Thunder" (7-8) savukārt šis ir pirmais zaudējums pēdējās četrās spēlēs. "Triple-double" gandrīz savāca Rasels Vestbruks, kuram 15+9+9, taču aizmesti garām 17 metieni no 22.

„Spurs” mača pirmajā ceturtdaļā spēlēja pagalam neveiksmīgi, netiekot galā ar Karmelo Entoniju un Polu Džordžu. Lai arī ar metieniem īpaši neveicās Raselam Vestbrukam, „Thunder”, kuras sastāvā bija atgriezies centrs Stīvens Adamss, otrās ceturtdaļas sākumā ieguva pat 23 punktu pārsvaru (43:20). Līdz puslaika beigām „Spurs” gan ar vairāku Denija Grīna tālmetienu un Lamarkusa Oldridža rezultatīvās spēles palīdzību prata pievilkt līdz 48:55.

Bertāns pirmoreiz laukumā devās otrajā ceturtdaļā uz pāris minūtēm, bet savu īsto artavu šodienas spēlē ielika mača otrajā pusē. Saņēmis iespēju trešajā ceturtdaļā, Bertāns uzreiz pēc došanas laukumā trāpīja tālmetienu, tobrīd panākot 66:70. Tam sekoja vēl viens precīzs tālmetiens pēc Rūdija Geja piespēles, bet 40 sekundes pirms pārtraukuma Bertāns ātrajā uzbrukumā ielika „Thunder” grozā vēl vienu trejaci, panākot neizšķirtu 78:78 un pieceļot kājās visu „Spurs” arēnu.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Bertāns joprojām bija laukumā, bet iniciatīvu uzņēmās veterāns Manu Džinobili, kurš guva astoņus punktus īsā laikā, un „Spurs” jau pārņēma vadību. Bertānam bija iespēja arī ceturtajam tālmetienam, bet šoreiz neizdevās trāpīt, taču Bertāns izcēlās ar no aizmugures spēcīgi bloķētu pretinieka danka mēģinājumu. Bertāns tika sūtīts laukumā arī četras minūtes pirms beigām, taču jau pirmajā uzbrukumā pret viņu Entonijs ar māņkustību trāpīja pustālo metienu ar sodu.

„Spurs” turējās vadībā vēl līdz pēdējai minūtei, kurā Grīns pārtvēra Džordža piespēli, bet Džordžs uzreiz atbildēja ar to pašu, atņemot bumbu Džinobili. „Spurs” pēc tam arī nespēja savākt atlēkušo bumbu pie sava groza, un Džordžs pievilka līdz minimumam (99:100). Nākamajā uzbrukumā atlēkušo bumbu uzbrukumā savāca Oldridžs un svarīgā brīdī raidīja to uzreiz grozā (102:99).

„Thunder” pēc tam ar divām atlēkušajām bumbām uzbrukumā atstāja savas cerības dzīvas, un Entonijs iemeta tālu metienu. Taču tieši šo brīdi „Thunder” treneris bija izvēlējies minūtes pārtraukuma pieprasīšanai, kas radīja lielu apjukumu, bet tomēr Entonijam tika ieskaitīts metiens, tiesa, divpunktu metiens (101:102). Pau Gazols iemeta abus soda metienus, un „Thunder” palika divas sekundes, taču „Spurs” sedza tikai tālmetienu līniju un neļāva Vestbrukam uzbrukt, svinot uzvaru ar 104:101.