Janičenokam četrpunktu gājiens, bloks pret Freimani liedz VEF uzvarēt

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

VEF basketbolisti (0-3) svētdien, 22. oktobrī, VTB līgas izbraukuma spēlē zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit" ar 83:84. Tuvākā cīņa mājās paredzēta 4. novembrī pret Krasnojarskas "Enisey".

Komanda acīmredzami bija mācījusies no oktobra pirmajām trīs nedēļās pieļautajām kļūdām. Pirmkārt, saspēles vadīšana tika uzticēta Aleksam Peresam, neatņemot meksikānim tiesības improvizēt un uzņemties uzbrukuma noslēgumā. Otrkārt, labākā spēle kopš sezonas sākuma izdevās Kristapam Janičenokam. Treškārt, priecēja garo spēlētāju - Iļjas Gromova, Mareka Mejera un Rolanda Freimaņa cīņas spars. Īpaši pirmais, šķiet, šosezon progresē katrā spēlē, kļūstot par arvien labāku cīnītāju aizsardzībā.

Pozitīvās pārmaiņas VEF darbībā nesa rezultātu. Pirmo ceturtdaļu vēl varēja dēvēt par iešūpošanos, bet, sākot no otrās desmitminūtes, rīdzinieku uzbrukums bija acīm tīkams un, pats galvenais, ļoti rezultatīvs. Mejeris, Gromovs, Peress, Janičenoks, Freimanis - viss nosauktais piecinieks uzbruka ar augstu precizitāti, liekot mājiniekiem arvien biežāk atrasties iedzinēju lomā. Pēdējā vadības maiņa notika pirmā puslaika pēdējās sekundēs. Kristaps Janičenoks izcīnīja atlēkušo bumbu aizsardzībā un pats pielika divdesmitminūtei punktu - 42:41.

Otrais puslaiks sākās vēl labāk. Peress nogādāja bumbu perimetrā Janičenokam, kurš iemeta tālmetienu ar sodu - 46:41! “Zenit” leģionāri atspēlēja starpību un izvirzīja savu komandu priekšā, taču Gromovs neļāva pretiniekiem uzelpot. “And one” gājiens, metiens lēcienā - centra spēlētājs pusminūtē guva piecus punktus, atjaunojot vadību rīdziniekiem - 53:52. Trešās ceturtdaļas turpinājumā rīdzinieku uzbrukums kļuva tikai labāks. Peress realizēja tikai pirmo no diviem brīvmetieniem, taču izdevās izcīnīt atlēkušo bumbu un Atis Ate iemeta tālmetienu. Savas iespējas izmantoja Arns Labucks un Rolands Freimanis, neapturams bija Peress. Gromova danks panāca divciparu pārsvaru (71:61), bet pirms pēdējām 10 minūtēm rīdziniekiem bija plus astoņi - 71:63.

Izšķirošās ceturtdaļas ievadā “Zenit” rindās iniciatīvu uzņēmās bijušais NBA spēlētājs Sergejs Karasjovs un komandas ilggadējais pārstāvis Jevgeņijs Vaļijevs. Trīsdesmit ceturtajā minūtē pēdējais samazināja starpību līdz minimumam - 75:74. Aukstasinīgais Peress uzreiz atbildēja ar diviem punktiem, bet nākamajā uzbrukumā Ate guva divus punktus ar sodu - 80:74! “Zenit” vēlreiz atspēlējās, pēc Kaila Kuriča tālmetiena trīsarpus minūtes pirms beigām no jauna elpojot pakausī - 80:79. Pusminūti vēlāk Mejeris pārķēra bumbu, savukārt Freimanis iemeta tālmetienu - 83:79.

Pāris nākamie VEF uzbrukumi bija nesekmīgi, kamēr Hārpera tālmetiens jau deva priekšroku mājiniekiem - 83:84. Rīdzinieki ilgi turēja bumbu, Peresa metiens bija neprecīzs, taču pretējā pusē “Zenit” pie iespējas netika vispār. Pēdējā pilnā bumbas kontrole. Sanktpēterburgas spēlētāji divas reizes pārkāpa noteikumus, jo pirms tam bija iekrājuši tikai divas komandas piezīmes. Pēc minūtes pārtraukuma palika 7,9 sekundes spēles laika. Rolands Freimanis devās uz grozu, taču Vaļijevs viņu nobloķēja.