Strēlnieks ar astoņiem punktiem kaldina "Olympiacos" uzvaru pār "Baskonia"

© Foto: euroleague.net

"Turkish Airlines" Eirolīgas pirmās kārtas spēlē Jānis Strēlnieks ar 26:25 minūtēs gūtiem astoņiem punktiem palīdzēja Pirejas "Olympiacos" mājās ar 75:64 pārspēt Jāņa Timmas (30:28 minūtes, trīs punkti) Vitorijas "Baskonia". Citā spēlē Strēlnieka bijušais klubs Bambergas "Brose" mājās piedzīvoja sakāvi pret Telavivas "Maccabi" - 71:88.

Mazrezultatīvās pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē nedaudz labāk uzbrukumā spēlēja viesi no Basku zemes, periodiski sev iegūstot dažu punktu pārsvaru (6:2, 12:9). Ceturksni ar 7:0 izrāvienu gan noslēdza "Olympiacos", kas mājiniekiem ļāva pārtraukumā doties ar +4 (16:12).

Otrās ceturtdaļas ievadā "Olympiacos" savu pārsvaru vienubrīd palielināja līdz 12 punktiem - 29:17. Ceturkšņa beigu daļā Jānis Strēlnieks ar tālu trīspunktu metienu sasniedza "Olympiacos" rekordpārsvaru - 39:26. Pēc pirmā puslaika Grieķijas grandam gan "vien" +8 (41:33).

Otrajā puslaikā Jāņa Timmas "Baskonia" spēlēja salīdzinoši vāji, tā īsti "Olympiacos" pārsvaru neapdraudot. Vitorijas komanda vairākas rezies pietuvojās līdz -6, tomēr tuvāk netika un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 64:75.

"Olympiacos" komandā rezultatīvākais bija Georgioss Printezis, kura rēķinā 17 punkti. Tikmēr viesiem ar 13 punktiem izcēlās gruzīns Tornike Šengelija.

No latviešiem nedaudz produktīvāks sniegums padevās "Olympiacos" saspēles vadītājam Jānim Strēlniekam, kurš 26:25 laukumā pavadīto minūšu laikā guva astoņus punktus (1/2 - 2p., 2/5 - 3p.), savāca trīs atlēkušās bumbas, iedeva vienu rezultatīvu piespēli, kā arī pieļāva vienu kļūdu.

Savukārt Jānis Timma izcēlās ar lielāko spēles laiku komandā - 30:28 minūtēm. Šajā laikā latvietis guva trīs punktus (0/1 - 2p., 1/2 - 3p.), iedeva trīs rezultatīvas piespēles, četrreiz pārtvēra bumbu, savāca divas bumbas zem groziem, pieļāva trīs kļūdas, kā arī dēļ piecām piezīmēm pabeidza spēli priekšlaicīgi.

Paralēlajā spēlē Telavivas "Maccabi", pateicoties fantastiskai pēdējai ceturtdaļai (33:12), ar 88:71 viesos apspēlēja Bambergas "Brose". 27 punktus guva "Maccabi" amerikāņu leģionārs Pjērs Džeksons. Viņam arī deviņas rezultatīvas piespēles un septiņas atlēkušās bumbas.

Vakara noslēdzošajā cīņā pašreizējā Eirolīgas čempione Stambulas "Fenerbahce" Malagā piedzīvoja neveiksmi pret vietējo "Unicaja" - 67:68. Spānijas komanda lieliski aizvadīja pēdējo ceturtdaļu, kuru tā iesāka ar 18:3 izrāvienu.