Entonija sāgas beigas: "Knicks" piekrīt darījumam ar "Thunder"
 
©Scanpix.ee

Kristapa Porziņģa pārstāvētā NBA komanda Ņujorkas "Knicks" piekritusi darījumam ar Oklahomsitijas "Thunder", ar kuru tiks pielikts punkts Karmelo Entonija sāgai. Entonijs pirmdien tiks aizmainīts uz "Thunder", kam devis savu piekrišanu, kamēr "Knicks" saņems Enesu Kanteru, Dagu Makdermotu un drafta izvēli, vēsta prestižais ESPN apskatnieks Eidriens Vodžnarovskis.

Karmelo Entonijs, viens no 21. gadsimta spožākajiem NBA spēlētājiem, bija krietni pieredzējis savas tirgus vērtības krišanos vairāku zaudējumiem bagātu sezonu dēļ, kā arī „Knicks” iepriekšējās vadības mērķtiecīgajiem centieniem izstumt viņu komandas. Maiņas darījumu šovasar vēl vairāk apgrūtināja tas, ka Entonija līgumā bija maiņas lieguma veto punkts, līdz ar to „Knicks” faktiski bija iedzīta strupceļā - aizmainīt Entoniju uz viņam vēlamo „Rockets” ļoti neizdevīgā darījumā, par ļoti dārgu naudu izpirkt viņa līgumu vai samierināties ar viņa palikšanu komandā smagi iedragātajās attiecībās.

Par risinājumu parūpējās Rasels Vestbruks un Pols Džordžs, kurš arī šovasar tika aizmainīts uz „Thunder”. Viņi izmantoja savus sakarus ar Entoniju un palīdzēja pierunāt viņu pievienot „Thunder” to komandu sarakstam, uz kurām Karmelo piekristu pāriet, neizmantojot savu maiņas veto iespēju. Entonijs to arī izdarīja, un „Knicks” divas dienas pirms Entonija paredzētās ierašanās kluba rīcībā (ko nevēlējās ne viņš, ne kluba vadība) spēja beidzot nokārtot darījumu, kurš tika sākts meklēt jau februārī vēl Fila Džeksona vadībā. Tāpat "Thunder" sakarā svarīgu lomu spēlēja trenera palīgs Trojs Vīvers, kurš Melo pazīst jau kopš universitātes laikiem un abiem saglabājušās ļoti labas attiecības.

„Knicks” un „Thunder” panākušas principiālu vienošanos (ESPN vēsta, ka darījums oficiāli tiks nokārtots pirmdien). Darījuma rezultātā Entonijs pārcelsies uz Oklahomsitiju, bet pretējā virzienā dosies turku centrs Eness Kanters un vieglais uzbrucējs Dags Makdermots, tāpat „Knicks” saņems nākamā otrās kārtas drafta izvēli no „Bulls”.

25 gadus vecais Makdermots NBA aizvadījis trīs sezonas, vidēji mačā nospēlējot 20 minūtes un gūstot astoņus punktus, lielākoties uzņemoties rezervista lomu. Viņam joprojām ir debitanta līgums, nākamajā sezonā tas būs 3,3 miljonu apmērā.

Arī Kanters līdz šim biežāk bijis rezervista lomā, taču „Thunder” sastāvā viņš to spēja ļoti labi izmantot, un aizvadītajā sezonā guva vidēji 14,3 punktus tikai 21 minūtē vidēji spēlē. Kanters ir arī labs cīņā par atlēkušajām bumbām, taču neizceļas ar stabilu spēli aizsardzībā, arī Makdermots šajā ziņā "Knicks" vidējo līmeni īpaši neuzlabos. 25 gadus vecais Kanters Ņujorkā centra pozīcijā konkurēs ar Žoakimu Noā un Villiju Ernangomesu, tāpat jāatgādina, ka kā piektais numurs iepriekš spēlējis arī Kristaps Porziņģis.

Lai īstenotu darījumu, "Knicks" atlaidīs Česonu Rendlu, kurš tika piesaistīts pagājušās sezonas gaitā. Tāpat darījuma īstenošanai būs nepieciešama Entonija atteikšanās līgumā iekļautā bonusa, kas stājas spēkā aizmainīšanas gadījumā. Taču Entonija rīcībā paliks veto iespēja nākamajiem darījumiem, kas nozīmē, ka "Thunder" bez viņa piekrišanas jaunu maiņu veikt nevarēs.

Kanteram uz nākamo sezonu ir līgums par 17.8 miljoniem dolāru, turklāt viņam ir iespēja to pagarināt uz vēl vienu gadu par 18,6 miljoniem. Līdz ar to algu sarakstos "Knicks" abos gados ieguvusi apmēram sešus miljonus dolāru. Līdz ar to arī komandas pārbūvi var uzskatīt par "pilnā režīmā ieslēgtu procesu", un "play-off" sasniegšana ar šādu sastāvu būs daudz lielāks pārsteigums nekā tas būtu ar Entoniju.

Entonijs tikmēr nonācis interesantā komandā - viņš spēlēs kopā ar līgas MVP Raselu Vestbruku un Polu Džordžu, savas pozīcijas spēlētāju. Entonija NBA karjerā šī būs trešā reize, kad viņš spēlēs vienā komandā ar visaugstākā līmeņa saspēles vadītāju. Ar Alenu Aiversonu "Nuggets" rindās viņam izslēgšanas spēlēs milzīgus panākumus gūt neizdevās, bet Deriks Rouzs Ņujorkā vairs ne tuvu nebija MVP līmenī.

Jāpiezīmē, ka pēc nākamās sezonas Pola Džordža līgums beigsies, tāpat savu parakstu uz jaunā ilgtermiņa līguma ar "Thunder" vēl nav licis Vestbruks. Taču nu "Thunder", kas jau iepriekš bija stabila Rietumu konferences "play-off" komanda, pēc divu rezervistu apmainīšanas pret 15 sezonas pēc kārtas vidēji spēlē vismaz 20 punktus guvušu spēlētāju noteikti pieskaitīta arī pašām galvenajām čempiones "Warriors" konkurentēm.

Turklāt šī maiņa arī parūpējusies par maksimāli interesantu sezonas atklāšanas maču Oklahomsitijā - naktī uz 20. oktobrī pie Entonija un Vestbruka ieradīsies tieši "Knicks" un Porziņģis.