Latvijai astotdaļfinālā jāspēlē pret Eiropas čempioni Serbiju

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta astotdaļfinālā 20. jūnijā plkst. 19:00 spēlēs pret pašreizējo Eiropas čempioni Serbiju. Pāra uzvarētājām ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar Rio spēļu vicečempioni Spāniju.

Serbija, Francija, Spānija - tāds izskatījās “EuroBasket Women 2015” medaļnieču saraksts. Divus gadus vēlāk trīs nosauktās komandas izveidoja Latvijas iespējamo pretinieču loku 2017. gada finālturnīra pirmajās divās “play-off” kārtās.

Latvija turnīra ievadā spēlēja pret čempionāta favorītu lokā ieskaitīto Krieviju, kā arī Beļģiju, kurai FIBA eksperti saskata vietu 2018. gada Pasaules kausa izcīņā. Pēc Krievijas uzvaras pār Melnkalni kļuva skaidrs, ka arī astotdaļfinālā būs jāsacenšas pret elites komandām - Franciju vai Serbiju.

Turpinājumā nācās gaidīt Francijas un Grieķijas cīņas iznākumu. Likme bija augsta - uzvarētājas automātiski kvalificējās ceturtdaļfinālam, savukārt zaudētājām “play-off” jāsāk no astotdaļfināla. Grieķija labi saprata iespējas svarīgumu, pēc pirmā puslaika zaudējot tikai ar mīnus pieci - 30:35.

Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Grieķijas līdere Evantija Malci trešajā ceturtdaļā sameta 10 punktus, izvirzot komandu vadībā ar 52:49. Izšķirošo desmitminūti ar 2:9 izrāvienu iesāka Francija - 54:58. “Les Bleus” līdzjutēji šajā brīdī vienojās dziesmā “Highway to hell”... Nepilnu minūti pirms finālsvilpes grieķietes pietuvojās četru punktu attālumā (61:65), tomēr beigās līksmot varēja Francijas basketbolistes - 63:70. Serbija finišēja otrā, bet Grieķija palika trešā.

Latvijas un Serbijas basketbolistes Eiropas čempionātos vai kvalifikācijas turnīros tikušās četras reizes. Bilance 1-3 pretinieču labā. “EuroBasket Women 2011” kvalifikācijā komandas uzvaras dalīja uz pusēm (viesos 63:75, Rīgā 80:55). Finālturnīros divreiz pārākas bija serbietes - 2013. gadā Francijā viņas uzvarēja ar 62:56, bet 2015. gadā Ungārijā svinēja panākumu ar 76:60.

Sešpadsmit komandas, sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām komandām katrā (A, B - Hradeckrālove, C, D - Prāga), 16.-19. jūnijā izspēlēs apļa turnīru. Grupu uzvarētājas automātiski kvalificēsies ceturtdaļfināliem, bet otro un trešo vietu īpašnieces 20. jūnijā izspēlēs astotdaļfinālus (A2-B3, A3-B2, C2-D3, C3-D2).

Ceturtdaļfināli, pusfināli un fināli 22.-25. jūnijā notiks Prāgas O2 arēnā. Piecas spēcīgākās komandas kvalificēsies 2018. gada Pasaules kausa izcīņai Spānijā. Ja spānietes finišēs labāko pieciniekā, ceļazīmi iegūs arī sestās vietas īpašnieces.