Piektdiena, 3.maijs

redeem Gints, Uvis

NBA finālsērija: "Warriors" joprojām neapturama un panāk 2-0 pret Klīvlendu

NBA finālsērijas otrajā spēlē „triple-double” sakrāja gan Stefens Karijs, gan Lebrons Džeimss, taču vēl vienu pārliecinošu uzvaru guva „Warriors” (132:113), nokārtojot sev vadību 2-0 sērijā. "Warriors" bilance šī gada izslēgšanas spēlēs sasniegusi jau 14-0, un joprojām nav zaudēts nevienā spēlē, kas ir NBA rekords.

„Warriors” galvenā trenera amata pienākumus pirmoreiz kopš aprīļa vidus uzņēmās Stīvs Kers, kurš iepriekšējās spēles bija izlaidis muguras sāpju dēļ. Kers pirmsspēles sarunā ar medijiem pauda apņemšanos veikt galvenā trenera darbu arī visā atlikušajā finālsērijas gaitā.

Pirmajā spēlē zaudējusī „Cavaliers” šoreiz sākumā tika pie nelielas vadības, taču „Warriors” drīz vien izvirzījās vadībā. Rezultatīvajā mačā „Warriors” pirmajā puslaikā tika pie 12 punktu pārsvara, taču Lebrona Džeimsa pūles palīdzēja „Cavaliers” puslaika pārtraukumā doties ar tikai trīs punktu deficītu (64:67). Džeimss jau pirmajā puslaikā bija veicis desmit rezultatīvas piespēles, kamēr „Warriors”, kas finālsērijas pirmajā spēlē pieļāva tikai četras kļūdas, šoreiz krietni biežāk zaudēja bumbu, līdz ar to nespējot izmantot savu pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām.

Trešajā ceturtdaļā „Warriors” savu pārsvaru nostiprināja ar pāris izrāvieniem, kas noveda arī pie 16 punktu vadības. Ar lielisku driblu un caurgājienu pret Džeimsu izcēlās Stefens Karijs, kamēr Džeimss jau trešajā ceturtdaļā nokārtoja sev „triple-double”. Tas viņam bija astotais NBA finālsērijās, tādējādi atkārtojot Maģiskā Džonsona NBA rekordu.

Pēdējā ceturtdaļā, kuru „Cavs” iesāka ar 89:102, rezultatīvi turpināja spēlēt Zelta štata komandas aizsargs Klejs Tompsons, kurš sasniedza 20 punktu robežu pirmoreiz kopš pēdējā mača sērijā pret Jūtu. Klīvlendai ar sarežģītu tālmetienu pēc dribla izcēlās Kairijs Ērvings, taču „Warriors” turpināja palielināt savu pārsvaru - pēc Kevina Durenta bloķēta Kevina Lava metiena Durents pats savāca bumbu, pārvadīja to pāri centra līnijai un realizēja sarežģītu caurgājienu pret Džeimsu un Lavu (115:97). „Warriors” bija uz viļņa, ko turpināja ar diviem Durenta un Karija tālmetieniem pēc kārtas (121:99).

„Triple-double” sev sakrāja arī Karijs. Divi spēlētāji vienā NBA „play-off” spēlē savāca „triple-double” tikai otro reizi vēsturē, kamēr finālmačā tas ir nebijis notikums. Bet tas nepalīdzēja Klīvlendai, kas otro maču pēc kārtas bija spiesta izskaņā sūtīt rezervistus, jo uzvarētājs pēdējās piecās minūtēs bija jau skaidrs. Mača beigu rezultāts 132:113, un „Warriors” uz Klīvlendu dosies ar 2-0 sērijā. „Warriors” joprojām nav zaudējusi nevienā izslēgšanas spēlē šajā sezonā (14-0).

Karijs spēli pabeidza ar 32+10+11, kas ir viņa pirmais „triple-double” NBA finālā, taču viņš arī atbildīgs par astoņām „Warriors” kļūdām. Durents pievienoja 33 punktus un 13 atlēkušās bumbas, kā arī bloķēja piecus metienus, kamēr Tompsonam 22 punkti un komandas labākais +/- rādītājs plus 24. „Warriors” kopumā trāpīja 18 no 43 tālmetieniem un uzvarai nepatraucēja arī 20 pieļautās kļūdas, kuru Klīvlendai bija tikai deviņas. Džeimss savukārt izcēlās ar statistikas līniju 29+11+14, bet Lavs sameta 27 punktus.

”Warriors”-”Cavaliers” 132:113 (40:34, 27:30, 35:24, 30:25)

Warriors: Durents 33 (11 atl.b., 5 bl.), Karijs 32 (11 rez.p., 10 atl.b.), Tompsons 22, Grīns 12, Livingstons 10, Klārks 10, Igudala 5, Pačulija 2, Vests 2, Makadū 2, Magī 2, Makāvs, Bārnss.
Cavaliers: Džeimss 29 (14 rez.p., 11 atl.b.), Lavs 27, Ērvings 19, Korvers 8, Tompsons 8, Džefersons 7, Šamperts 6, Deriks Viljamss 5, Frajs 2, Dā. Džounss 2, Dž. Džounss, Derons Viljamss, Smits.

Finālsērijas grafiks. ”Warriors”-”Cavaliers” 2-0