redeem Bārbala, Līksma

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

VEF vīri apseglo CSKA, taču 2. puslaikā tiek nospārdīti

© Romāns Kokšarovs/ f64 photo agency

VEF basketbolisti svētdien, 12. martā, VTB Vienotās līgas mājas spēlē zaudēja Eirolīgas čempioniem CSKA ar 83:99.

Pēdējo piecu sezonu laikā rīdzinieki zaudējuši sāncenšiem visās 10 savstarpējās spēlēs. Četras neveiksmes piedzīvotas ar mazāk nekā 10 punktu starpību, savukārt smagākā sakāve reģistrēta šīs sezonas pirmā apļa spēlē Maskavā - 51:82.

VEF sastāvā debitēja amerikāņu aizsargs Alekss Gordons. Malā palika kapteinis Jānis Blūms - viņa pienākumi tika uzticēti Armandam Šķēlem. Maskaviešu ierindā nebija Francijas zvaigzne Nando De Kolo, kurš sestdien tika atzīts par Eirolīgas 25. kārtas vērtīgāko spēlētāju.

Starta piecinieki

VEF: Gadijs, Šķēle, Labucks, Mejeris, Meiers
CSKA: Džeksons, Fridzons, Higinss, Antonovs, Hainss

Rīdzinieki labi kustināja bumbu, taču lāga nevarēja iespēlēt to groza apakšā. CSKA spēlētāji soda laukumā jutās daudz komfortablāk, turklāt “pelnīja maizi” ar firmas paņēmienu - zibenīgi pārgāja no aizsardzības uzbrukumā. Katrs šāds ieskrējiens VEF soda laukumā beidzās ar diviem zaudētiem punktiem, turklāt ciemiņi izcīnīja daudz bumbu uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus - 10:18. Armanda Šķēles drošā spēle un tālmetieni, kā arī VEF precizitātes uzlabošanās pirmās ceturtdaļas beigās ļāva samazināt starpību - 20:23.

Nākamās desmitminūtes sākumā VEF izdevās, iespējams, divas labākās minūtes sezonā. Vispirms izdevās nogādāt bumbu groza apakšā Iļjam Gromovam un Marekam Mejerim, bet Kriss Ričards izcēlās ar septiņiem gūtiem punktiem pēc kārtas - 31:30! Priekšā uzkavēties izdevās īsu brīdi. Milošs Teodosičs realizēja divus tālmetienus pēc kārtas un mājinieki atkal nokļuva mīnusos - 33:40. Nekur tālu viesi netika. Šķēle iemeta tālu divpunktu metienu, bet groza apakšā zvaigžņu stunda bija Mārtiņam Meieram - 43:47. No trīspunktu metienu līnijas kolēģiem piebalsoja Gints Antrops, bet Meiera brīvmetieni starpību samazināja vēl vairāk - 48:50. Iespējas izlīdzināt rezultātu un izvirzīties vadībā palika neizmantotas, bet CSKA pretuzbrukumi noslēdzās rezultatīvi - 50:54.

Otrā puslaika ievadā Teodosičs iemeta tālmetienu, savāca atlēkušo bumbu aizsardzībā un iespēlēja Viktoram Hrjapam, taču pirksta un rokas pārsējiem noklātais CSKA kapteinis kļūdījās - 50:57. Hrjapa reabilitējās no perimetra, savukārt Kails Hainss divus uzbrukumus pēc kārtas pabeidza ar 2+1 gājieniem - 53:66. Bez Mārtiņa Meiera rīdzinieki jūtami zaudēja groza apakšā un arī uzbrukumā punkti krājās daudz lēnāk. Centra spēlētāja atgriešanās situāciju uzlaboja, taču otrajā ceturtdaļā iegūto ritmu atgūt neizdevās - 60:79.

Hrjapas tālmetiens no kreisā stūra panāca CSKA +22 - pārsvaru, kurš pret maskaviešiem ir gandrīz neatspēlējams. Pirejas “Olympiacos” reiz Eirolīgas finālā atspēlēja 19 punktu starpību, taču cerēt, ka to izdosies izdarīt rīdziniekiem, varēja tikai lielākais optimists. Meiers un Mejeris bija malā, groza apakšas sargāšanu uzticot Antropam un Gromovam. Vīri centās, bet lūzumam ar to nepietika. Brīdī, kad rīdzinieki pietuvojās 14 punktu attālumā, no perimetra izšāva Fridzons - 72:89. Debitants Gordons izskaņā atzīmējās ar tālmetienu un efektīgu piespēli Mejerim.

VTB līga, 12. marts, Rīgas arēna

VEF Rīga - CSKA Moscow 83:99 (20:23, 30:31, 10:25, 23:20)
VEF: Šķēle 17, Meiers 17 (8ab), Mejeris 13, Ričards 11 (7rp), Antrops 7, Gromovs 6 (6ab), Labucks 5, Gadijs 4 (4rp), Gordons 3 (5rp), Helmanis, Hāzners; Blūms.
CSKA: Higinss 16, Fridzons 15, Hainss 14, Kurbanovs 13, Teodosičs 13, Hrjapa 10, Kulagins 6, Džeksons 3, Ogastīns 3, Antonovs 2, Frīlends 2, Voroncevičs 2.
Tiesneši: Āre Halliko (Igaunija), Tomass Jasēvičs (Lietuva), Rains Pērandi (Igaunija).
Komisārs: Agnis Pērkons.