Porziņģis samet 18 un bloķē sešus metienus, "Knicks" zaudē ar -20

© scanpix

Kārtējo reizi parādot pieticīgu sniegumu aizsardzībā, "Knicks" izbraukumā ar 92:112 piekāpās "Pistons". Kristaps Porziņģis guva 18 punktus, visus pirmajās trīs ceturtdaļās, un bloķēja sešus pretiniekus metienus. "Knicks" šis bija 40. zaudējums 66 spēlēs šosezon.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 36 minūtes un guva 18 punktus (1p. 1/3, 2p. 4/9, 3p. 3/7). Viņam arī sešas atlēkušās bumbas un seši bloki, kā arī četras rezultatīvas piespēles, taču arī četras piezīmes. Porziņģa +/- rādītājs šoreiz mīnus astoņi, kas bija labākais pamatsastāva spēlētāju vidū.

Porziņģis šodien arī pārsniedza sezonā 100 trāpīto tālmetienu robežu (102), kā arī palielināja savu bloku skaitu līdz 110 šosezon. Viņš ir tikai 12. spēlētājs NBA vēsturē, kuram izdevies vienā sezonā sasniegt simta robežu abos šajos basketbola elementos, turklāt līdz sezonas beigām vēl mēnesis, un Porziņģis desmit spēles šosezon izlaida.

Porziņģis spēles sākumā tika izteiksmīgi bloķēts pie "Pistons" groza, kad viņam no tuvas distances iemest neļāva Markuss Moriss, taču latviešu uzbrucējam drīz pēc tam laukuma pretējā galā izdevās bloķēt "Pistons" centra Andrē Dramonda metienu. Porziņģis tika pie pāris precīziem metieniem groza tuvumā, taču Detroita bez žēlastības izmantoja "Knicks" caurumus aizsardzībā, realizēja tālmetienus, Dramonds tika pie vairākiem "alley-opp" dankiem, un Detroita jau 1. ceturtdaļā sameta 35 punktus un uz brīdi ieguva 18 punktu pārsvaru.

Ņujorkas debitants Čeisons Rendls uzlaboja situāciju ar precīzu metienu no centra pēdējās sekundēs, bet Detroitai pirmajā puslaikā neapturams bija Tobiass Heriss, kurš sameta 23 punktus, kamēr "Knicks" sastāvā praktiski nosegts bija Karmelo Entonijs. Viņš ne tikai netika pie brīviem metieniem, bet arī neraksturīgi sev necentās uzbrukt grozam par spīti šķēršļiem. Ņujorkai tas gan īpašus panākumus nenesa, un puslaika pārtraukums tika sagaidīts ar 13 punktu deficītu.

Otrā puslaika pašā sākumā Porziņģis iemeta tālmetienu, un Ņujorkai izdevās beidzot piebremzēt savu pretinieku uzbrukumu. Izrāviens 16:4 ļāva sākt domāt par iniciatīvas pārņemšanu, Porziņģis trāpīja vēl vienu tālmetienu, bet pārņemt vadību tomēr neizdevās. Pēdējās ceturtdaļas sākumā Porziņģis izcēlās ar vairākiem efektīviem blokiem, bet sešas minūtes pirms beigām Detroitai tik un tā bija 11 punktu pārsvars.

"Knicks" beigās vairs neizdevās regulāri tikt pie punktiem, arī Porziņģis pēc centieniem apspēlēt postā uzmeta pavisam neveiksmīgu pustālo. Rezultātam esot 87:103, "Knicks" nolēma sākt speciāli sist sodus pret Dramondu, bet viņš iemeta divus no četriem un tika nomainīts. Mača likteni gan tas nekādi nemainīja, un "Pistons" visai droši uzvarēja ar 112:92.

Porziņģis bija rezultatīvākais "Knicks" sastāvā, kamēr Entonijs palika ar 13 punktiem. Karmelo izdarīja tikai deviņus metienus pa grozu, seši no tiem bija tālmetieni. Pat Rendls paspēja izdarīt vairāk metienu (desmit), gūstot 12 punktus. Detroitas rindās Heriss maču pabeidza ar 28 punktiem, bet Dramonds izcēlās ar 24 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām.

"Pistons" (33-33) - "Knicks" (26-40) 112:92

(35:23, 31:30, 23:28, 23:11)
Pistons: Heriss 28, Dramonds 24 (15 atl.b.), Džeksons 19 (8 rez.p.), Leuers 11, Keldvels-Poups 9, Moriss 7, Džonsons 4, Beinss 4, Smits 4, Hiliards 2, Buloks.
Knicks: Porziņģis 18 (6 bl.), Ernangomess 14 (9 atl.b.), Entonijs 13, Lī 13, Rendls 12, Rouzs 11, Kuzminsks 6, Holidejs 3, O`Kvins 2 (8 atl.b.), Tomass, Plamlī, Vujačičs, Beikers.