Strēlnieks velk Bambergu, taču netrāpa izšķirošo tālmetienu

© Brose Bamberg

Ceturtdien, 12. janvārī, sākās "Turkish Airlines" Eirolīgas 17. kārtas spēles basketbolā. "Brose Bamberg" izbraukumā Tatarstānā zaudēja Kazaņas UNICS ar 58:63.

Andrea Trinkjēri pret savu bijušo klubu sagatavoja efektīvu aizsardzības plānu, neļaujot pretiniekiem tikt pie brīviem metieniem. Viesi diezgan sekmīgi iegrožoja baltkrievu centra spēlētāju Artjomu Parahovski un neļāva rīcības brīvību Kazaņas uzbrukuma līderim Kītam Lengfordam. Pirmajā ceturtdaļā ciemiņi ieguva septiņu punktu pārsvaru (13:20), savukārt puslaika atpūtā devās ar plus seši - 30:36.

Otrā puslaika sākumā “Brose” sešas minūtes nosargāja savu grozu neieņemtu. Vācijas čempionu uzbrukums šajā laikā balstījās uz Jāni Strēlnieku. Aizsargs iemeta divus divpunktniekus un apgādāja Dariusu Milleru ar rezultatīvu piespēli, dubultojot Bambergas pārsvaru - 30:42.

Pārējiem spēlētājiem nekrita un Kazaņa noorganizēja 8:0 prettriecienu. Pusotras minūtes laikā “Brose” zaudēja divas trešdaļas pārsvara - 38:42. Pagāja vēl divas minūtes un Lengforda tālmetiens izlīdzināja rezultātu - 44:44. Pusstundas izskaņā Luka Štaigers iemeta tālmetienu, savukārt Lengfords paspēja atbildēt ar diviem punktiem - 46:47.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā rezultāts trīs reizes bija neizšķirts (48:48, 51:51, 53:53). Brīdi vēlāk mājinieki izmantoja Nikolā Melli kļūdu un Lengfords izvirzīja UNICS vadībā - 55:53. Amerikānis turpināja bombardēt, panākot arī plus seši, taču Strēlnieka otrais tālmetiens samazināja starpību uz pusi - 59:56. Bambergas pēdējā pilnajā uzbrukumā talseniekam bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču šoreiz tālmetiens cauri tīkliņam neizkrita - 61:58.

Jānis Strēlnieks 26:46 minūtēs guva 13 punktus (2p 2/3, 3p 2/6, 1p 3/4), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, pārķēra divas bumbas, izprovocēja piecas piezīmes un nopelnīja labāko lietderības koeficientu 27.