Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

Bertāns bez punktiem, "Spurs" iemūžina Dankana numuru

© SCANPIX

Nacionālajā basketbola asociācijā ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Dāvja Bertāna pārstāvētā līgas vicelīdere Sanantonio "Spurs", kas savā laukumā ar rezultātu 113:100 apspēlēja vienu no Rietumu konferences pastarītēm Ņūorleānas "Pelicans".

Dāvis Bertāns pirmoreiz laukumā devās 30 sekundes līdz trešās ceturtdaļas beigām, kad "Spurs" jau praktiski bija izšķīrusi cīņas likteni un bija priekšā ar 19 punktiem (89:70). Atlikušajā laikā latvietis aizvadīja 11 minūtes un 41 sekundi, netrāpīja trīs metienus (2p. - 0/1, 3p. - 0/2), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu un sakrāja negatīvu +/- rādītāju -4.

Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Sanantonio "Spurs" guva astoņus punktus pēc kārtas un panāca 26:19 savā labā, taču Ņūorleānas "Pelicans" minūtes laikā atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas (26:26) un otrās ceturtdaļas sākumā arī ieguva trīs punktu pārsvaru (33:30). Lielāko otrā ceturkšņa daļu neliela vadība piederēja viesiem, tomēr "Spurs" līdz puslaika beigām izdarīja vēl vienu izrāvienu un pēc Lamarkusa Oldridža soda metieniem ieguva jau 12 punktu pārsvaru (61:49), vadību pretiniekiem vairs neatdodot un beigās uzvarot ar 113:100.

Vakara galvenais notikums gan bija nevis pati spēle, bet leģendārā Tima Dankana 21. numura iemūžināšana. 40 gadu vecumā beidzis spēlēt, visu karjeru Sanantonio pavadījušais Dankans kļuva par astoto spēlētāju komandas vēsturē, kura krekls ir ticis iemūžināts. Šajā klubiņā ir arī Džordžs Džērvins, Deivids Robinsons, Šons Eliots, Džeimss Silass, Eiverijs Džonsons, Brūss Bauens un Džonijs Mūrs. "Šodien uzvarēju daudzās derībās - neierados džinsās un runāju ilgāk nekā 30 sekundes," jokoja Dankans. "Liels paldies jums visiem, visai Sanantonio! Jūsu mīlestība un atbalsts ir neizmērojams, jo īpaši pēdējo nedēļu laikā."

Dankans NBA pavadīto 19 sezonu laikā piedalījās 1392 regulārā turnīra spēlēs, vidēji 34 minūtēs gūstot 19,0 punktus, izcīnot 10,8 atlēkušās bumbas, atdodot 3,0 rezultatīvas piespēles un bloķējot 2,2 pretinieku metienus. 17 izslēgšanas turnīros Dankanam vidēji 37,3 minūtēs 20,6 punkti, 11,4 bumbas zem groziem, 3,0 rezultatīvas piespēles un 2,3 bloķēti metieni. Dankans palīdzēja "Spurs" piecas reizes kļūt par NBA čempioni - 1999., 2003., 2005., 2007. un 2014. gadā.