Latvija paliek divu punktu attālumā no Eiropas astoņnieka

© fiba.com

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase svētdien, 18. decembrī, ieguva 19 punktu pārsvaru, otrajā un trešajā ceturtdaļā kopā sameta tikai 19 punktus un, lai gan uzvarēja Bosniju ar 74:65, nespēja iekļūt Eiropas čempionāta "Top 8".

Lai tiktu ceturtdaļfinālā, bija nepieciešama uzvara ar 11 punktu pārsvaru. Pietrūka divu punktu... Latvijas uzvara ar 7-10 punktu pārsvaru bija izdevīga lietuviešiem - dienvidu kaimiņiem Francijas vietā būs jātiekas ar Krieviju. Mainījās arī Bosnijas situācija - 2015. gada Eiropas kadetu čempioni noslīdēja uz otro vietu un izslēgšanas cīņas sāks pret francūžiem. Latvija turpinājumā cīnīsies par devīto vietu. Pirmā pretiniece - D grupas pastarīte Slovēnija.

C grupas kopvērtējums

# Komanda U-Z P
1 Lietuva 2-1 5
2 Bosnija 2-1 5
3 Latvija 2-1 5
4 Izraēla 0-3 3

Spēle sākās pēc Latvijai labvēlīga scenārija. Sarkanbaltsarkanie pirmajās astoņās minūtēs iemeta septiņus tālmetienus, izvirzoties vadībā ar 27:8! Artūrs Strautiņš realizēja 3 no 5 mēģinājumiem, Kristers Zoriks trāpīja abus metienus, pa vienai reizei precīzi bija Nikolajs Zotovs un Roberts Blumbergs. Pirmās ceturtdaļas izskaņā bosnieši sameta piecus punktus, tomēr Latvijas pārsvars palika solīds - 29:13.

Otrās ceturtdaļas sākums vairāk nebija tik labs. Pretinieku aizsargs Sani Čampara īsā laikā sameta astoņus punktus, tai skaitā realizēja divus tālmetienus, savukārt Gegičs guva otrās iespējas punktus ar sodu - 31:24. Latvijas basketbolisti sešas minūtes pēc kārtas nespēja trāpīt no spēles vai paveica to pēc svilpes, kamēr pretinieki savas iespējas izmantoja - 31:30. Melno sēriju pārtrauca Roberts Blumbergs. Viņš savāca atlēkušo bumbu pēc Kārļa Garozas netrāpītajiem brīvmetieniem un trieca ar abām rokām no augšas, bet nākamajā uzbrukumā pievienoja tālmetienu - 36:32. Pēc brīža labojās arī Garoza, bet pēdējo grozu puslaikā ar metienu lēcienā guva Artūrs Kurucs - 40:33.

Atpūtai sekoja četru minūšu rezultativitātes “bedre”. Bosnijas spēlētāji veica 0:9 izrāvienu un 24. minūtē jau bija priekšā - 40:42. Strautiņš pārtrauca ieilgušo klusēšanu, taču Čampara atkal atgādināja par sevi perimetrā - 43:47. Kristera Zorika tālmetiens samazināja starpību līdz minimumam, bet pretējā pusē tikpat aukstasinīgs bija Džanans Musa - 46:50. Līdz pusstundas beigām tuvāk grozam punktus joprojām spēja gūt tikai Strautiņš - 48:52.

Latvijas juniori otrajā un trešajā ceturtdaļā kopā sameta tikai 19 punktus. Lai tiktu tālāk, pēdējās 10 minūtēs vajadzēja uzvarēt ar +15. Zorikam iemetot vienu no diviem brīvmetieniem, bet Kurucam un Blumbergam trāpot pa vienam tālmetienam katram, situācija kļuva cerīgāka - 55:52. Pēc pretinieku pieprasītā minūtes pārtraukuma bosnieši nespēja aizkavēt Blumberga triecienu grozā no augšas, taču spēja atbildēt ar Musas tālmetienu uzbrukuma pēdējā sekundē - 57:55. Strautiņš atstāja laukumu ar piecām piezīmēm, bet perimetrā roka nenodrebēja Nikolajam Zotovam - 60:55.

Nākamajā uzbrukumā - 04:58 minūtes pirms pamatlaika beigām - Musa guva savainojumu un atstāja laukumu, taču Latvijas kļūda ļāva pretiniekiem gūt vieglus punktus no groza apakšas - 60:57. Garoza ātri atbildēja - 62:57. Kurucs tika nobloķēts, Blumbergs netrāpīja no perimetra, toties Zotovs aizsardzībā pārtvēra bumbu un aizskrēja ātrajā uzbrukumā - 64:58. Nākamais uzbrukums bija neveiksmīgs, savukārt bosnieši uzbrukumā savāca atlēkušo bumbu un guva otrās iespējas punktus - 64:61. Garozas divpunktnieks un Zotova reids soda laukumā atjaunoja cerības, taču līdz pamatlaika beigām palika vien 100 sekundes - 68:61. Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei rezultāts bija tāds pats.

Bosnija saņēma tehnisko piezīmi. Zoriks iemeta soda metienu, bumbas kontrole noslēdzās bez precīza metiena, bet pretinieki atbildēja ar diviem ātriem punktiem - 69:63. Palika 38,3 sekundes. Zoriks piespēlēja Blumbergam, kurš augstā lēcienā noķēra bumbu un tika kavēts. Izdevās realizēt vienu no diviem brīvmetieniem un noturēties aizsardzībā - 70:63. Pēdējā pilnajā uzbrukumā bumba izvēlās no groza tīkliņa. Sekoja noteikumu pārkāpums, pretinieki iemeta abus soda metienus, atstājot Latvijas rīcībā vien 12 sekundes - 70:65. Blumbergs pielaboja kolēģa netrāpīto tālmetienu, ar “tip-in” metienu gūstot divus punktus - 72:65. Sods tika mests garām, tālmetiens bija neprecīzs un divi gūtie punkti pēdējā sekundē Latvijai neko nemainīja - turpinājumā jāspēlē par devīto vietu.

C grupa, 18. decembris, Mustafa Dagistanli arena

Latvija - Bosnija un Hercegovina 74:65 (29:13, 11:20, 8:19, 26:13)
Latvija: Strautiņš 18 (6ab, 5pp), Blumbergs 18 (9ab), Zotovs 12 (6ab, 3rp), Zoriks 10 (5rp), Kurucs 8 (6ab), Garoza 6, Jansons 2 (5pp), Dembskis, Hudins, Sīviņš, Kaufmanis; Atelbauers.
Bosnija: Musa 20 (9ab), Čampara 15, Gegičs 14, Čerkezovičs 5, Antunovičs 4, Zovko 3, Maričs 2, Taličs 2, Kobičs; Bojovičs, Nikoličs.

Izspēles kārtība

Sešpadsmit komandas, sadalītas četrās apakšgrupās (A, B, C, D) pa četrām vienībām katrā, izspēlē viena apļa turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas kvalificējas ceturtdaļfināliem (A1 - B2, B1 - A2, C1 - D2, D1 - C2), trešās un ceturtās vietas īpašnieces turpina cīņu par devīto vietu.