Entoniju izraida, pārtrūkst Porziņģa 20+ sērija, 'Knicks'' sakāve Bostonā

Piektais zaudējums aizvadītajās astoņās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārās sezonas spēlēs Kristapa Porziņģa Ņujorkas ''Knicks'', kas ar 87:115 piekāpās Bostonas ''Celtics''. Otrajā ceturtdaļā no zāles tika izraidīts Karmelo Entonijs.

Šonakt pārtrūka Latvijas basketbolista Kristapa Porziņģa 20+ punktu trīs spēļu sērijā. Latvietis laukumā pavadīja 23:16 minūtes, bet bija rezultatīvākais komandā ar gūtiem 14 punktiem (soda metieni - 4/4, divpunktnieki - 5/13, tālmetieni - 0/2). Kristapa rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divi bloki, viena pārtverta bumba, viena kļūda un četras personiskās piezīmes.

''Knicks'' pēc iesāktās sezonas ar 1-3 bilanci bija uzvarējusi pēdējās divas no trim spēlēm, pie tam Porziņģis visās trīs spēlēs sasniedza vairāk nekā 20 gūto punktu slieksni. Trīs spēlēs pēc kārtas Kristapam tas bija izdevies pirmo reizi. Pret Bruklinas ''Nets'' (110:96) bija pirmā spēle Kurtam Rembisam kā galvenajam atbildīgajam par Ņujorkas aizsardzību. Otrajā puslaikā pret Bruklinu aizsardzība pat bija laba, bet šonakt viss pajuka.

Mača ievadā ar metieniem no spēles problēmas bija Karmelo Entonijam un Derikam Rouzam, bet Aizeja Tomass un Markuss Smārts tikmēr Bostonai jau deva 8:2 pārsvaru. Ceturtajā minūtē pēc izcīnītas bumbas aizsardzībā un kļūdas pirmo reizi grozam uzbruka Porziņģis, taču neveiksmīgi. Pēc nospēlētām astoņām ar pusi minūtēm latvieti nomainīja Lenss Tomass. Kristaps atgriezās ceturtdaļas beigās, netrāpīja tālmetienu, un ''Knicks'' bija iedzinējos ar 27:31.

Otrās ceturtdaļas vidū Kristaps nopelnīja trešo personisko piezīmi, kad arī pie 38:44 tika nomainīts. Latvietis vairs laukumā neatgriezās, savukārt Ņujorkas deficīts pieauga līdz desmit punktiem - 51:61. Jāpiemin, ka otrās ceturtdaļas gaitā divas tehniskās piezīmes izpelnījās Entonijs, kurš tika izraidīts no zāles, tādējādi ''Knicks'' palika bez sava līdera un spēlētāja, kurš visbiežāk uzbrūk grozam.

Šādā situācijā otrā puslaika sākumā ''Knicks'' sastāvā iniciatīvu uzņēmās Porziņģis - no sākuma latvietis trāpīja divus soda metienus, tad bloķēja Everiju Bredliju, taču turpinājumā neveicās metienos no pustālās distances. Pēc 30 minūtēm ''Knicks'' bija mīnus 13 - 73:86. Pēdējā ceturksnī Kristaps noformēja 4/4 no soda metienu līnijas, bet 7:50 pirms beigām tika nomainīts un vairs laukumā neatgriezās, jo ''Celtics'' aizbēga jau 20 punktu attālumā, pie tam arī Kristaps saņēma tehnisko piezīmi. ''Celtics'' izskaņu nospēlēja pārliecinoši un sagādāja ''Knicks'' sakāvi ar 87:115.

''Knicks'' tādējādi piedzīvoja piekto zaudējumu aizvadītajās astoņās spēlēs un noslīdēja uz 10. vietu Austrumu konferencē ar 37.5 procentu uzvaru. Astotā ir Detroitas ''Pistons'' ar 4-5 un 44.4 procentiem. ''Knicks'' nākamo spēli aizvadīs jau naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika, kad 2:30 sāksies spēle viesos pret Toronto ''Raptors''.

Celtics - Knicks 115:87 (31:27, 30:24, 25:22, 29:14)

Celtics: Tomass 29, Oliniks 19, Bredlijs 15, Smārts 12, Zelers 11, Brauns 10, Rozjers 10, Jerebko 5, Džonsons 2, Mikijs 2, Grīns, Jangs
Knicks: Porziņģis 14, Entonijs 12, Rouzs 11, Holidejs 10, Noā 9, Ernangomess 8, Tomass 7, Dženings 6, Kuzminsks 5, Beikers 2, O'Kvins 2, Lī 1, Vujačičs