"Ventspils" pirmo apli Eiropas kausā pabeidz ar uzvaru Polijā

© bkventspils.lv

Eiropas kausa izcīņas F apakšgrupas spēlē šovakar Latvijas čempionvienība BK „Ventspils” izbraukumā ar 79:69 Polijas klubu Zeļona Guras „Stelmet”, izcīnot otro panākumu turnīra piecās spēlēs, kas ļauj pakāpties uz ceturto vietu apakšgrupas kopvērtējumā.

Ventspilnieki maču iesāka ar 5:0 izrāvienu un, lai gan turpinājumā "Stalmet" spēja izlīdzināt rezultātu, pēc nospēlētām desmit minūtēm viesiem bija +5 (23:18). Otrās ceturtdaļas sākumā "Ventspils" veica 8:2 izrāvienu un Latvijas čempionu pārsvars sasniedza jau 11 punktus (31:20). Ventspilnieki pie tā neapstājās un turpināja palielināt pārsvaru, kas ceturtdaļas vidū bija pat 18 punkti (40:22), tomēr līdz lielajam pārtraukumam tas saruka līdz +12 (45:33).

Trešās ceturtdaļas sākumā Latvijas klubs panāca +19 (52:33), bet ceturtdaļas vidū pirmoreiz mačā ventspilniekiem bija 20 punktu pārsvars (56:36). Tomēr ceturtdaļas atlikušo laiku "Stelmet" aizvadīja labāk un samazināja rezultāta starpību, bet pēdējās ceturtdaļas 3. minūtē Polijas klubs pietuvojās jau līdz deviņu punktu deficītam (65:56).

Piecas minūtes un 46 sekundes līdz finālsvilpei "Ventspils" komandas pārsvars bija vairs tikai seši punkti (66:60), bet tad svarīgā brīdī divus tālmetienus trāpīja Trojs Bārnīss, atjaunojot desmit punktu pārsvaru (72:62). Atlikušajā laikā Polijas komanda vairs nespēja veikt vēl vienu izrāvienu, lai apdraudētu "Ventspils" uzvaru.

BK "Ventspils" - "Stelmet" 79:69 (23:18, 22:15, 19:16, 15:20)

Ventspils: Četmens 17, Grants 14, Bārnīss 13, Vairogs 8, Peiners 8, Gulbis 5, Gražulis 4, Meiers 4, Lejasmeiers 2, Ate 2, Butjankovs 2.

Stelmet: Zamojskis 21, Bērts 20, Trautmens 15, Sels 5, Hoslijs 4, Hrikaņuks 2, Džonsons 2.

Citos F apakšgrupas piektās spēļu kārtas mačos Krasnodaras „Lokomotiv Kuban” savā laukumā ar 75:63 pieveica Izmiras „Pinar Karsiyaka”, bet Saloniku PAOK savās mājās ar 80:60 uzvarēja Podgoricas „Budučnost Voli”