VEF atspēlē 18 punktu starpību, taču zaudē Izraēlas čempioniem

"VEF Rīga" basketbolisti trešdien, 4. decembrī, Eiropas kausa izbraukuma spēlē atspēlēja 18 punktu starpību, taču pēdējās sekundēs zaudēja Izraēlas čempioniem "Maccabi Haifa" ar rezultātu 72:74.

Pretinieki nodrošināja ceļazīmi uz nākamo kārtu, savukārt rīdzinieki noslīdēja uz ceturto vietu, jo turku konkurenti "Banvit" izcīnīja panākumu Skopjē. Nākamajā cīņā 11. decembrī VEF viesosies Kazaņā, savukārt 18. decembrī mājās uzņems Turcijas vicečempionus.

Maccabi Haifa: Rots, Kubilans, Smits, Rendls, Kozikaro

VEF Rīga: Brauns, Strēlnieks, Jahovičs, Robinsons, Nikss

Pirmais puslaiks atgādināja Rīgas spēlē redzēto haosu. Mājinieku saspēles vadītājs Morans Rots izraustīja VEF aizsardzību, viņa partneri apspēlēja viesus spēlē viens pret viens, turklāt spēli sāka ar 60% precizitāti perimetrā (3/5). Jau pirmās ceturtdaļas vidū “Maccabi” veica 11:1 izrāvienu, iegūstot desmit punktu pārsvaru – 15:5. Līdz pirmajai pauzei Denija Franko vīru atrāviens pieauga līdz trīspadmit punktiem – 24:11.

“Maccabi” basketbolisti turpināja pārliecinoši kontrolēt spēli, turklāt atrada jaunu dominances dimensiju. Pirmā puslaika beigās cīņā par atlēkušajām bumbām bija vērojama graujoša attiecība (25-8), bet Rots turpināja rīdzinieku aizsardzības postīšanu. Uz viņa fona Dī Brauns izskatījās pazaudējies, nevarot ieeļļot saspēli un parādīt piemēru komandas biedriem. Agresīvāks nekā novembrī bija Janičenoks, pašaizliedzīgi cīnījās Nikss, tomēr pārsvars turpināja augt Haifas labā. Vienā brīdī tas sasniedza astoņpadsmit punktus, bet puslaiku “Maccabi” pabeidza ar plus sešpadsmit – 45:29.

Otro puslaiku Ramūna Butauta komanda sāka daudz apņēmīgāk, nepilnās piecās minūtēs veicot 4:12 izrāvienu. Tālmetienus iemeta Artūrs Bērziņš un Kenans Bajramovičs, no groza apakšas iespēju izmantoja Jānis Bērziņš – 49:41. Īpaši efektīvs bija garākais no Bērziņiem, kurš spēja labi aizsargāties, trāpīja no distances un cīnījās līdz galam uzbrukumā. Uz brīdi izdevās pietuvoties sešu punktu attālumā, tomēr pirms pedējās desmitminūtes “Maccabi” atjaunoja plus astoņi – 58:50.

Izšķirošo ceturtdaļu VEF sāka ar 16:4 izrāvienu, pēc precīzu metienu sērijas iegūstot četru punktu pārsvaru – 62:66. Sekoja vairākas vadības maiņas, kamēr minūti pirms pamatlaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts – 72:72. VEF izspēlēja ilgu uzbrukumu, kura beigās Brauns izmeta tālu trīspunktnieku. Mēģinājums nebija sekmīgs, taču Artūrs Strēlnieks savāca atlēkušo bumbu. Arī otrais uzbrukums noslēdzās bez rezultāta, savukārt mājiniekiem rīcībā palika desmit sekundes. Smits caurgājienā meta neprecīzi, taču bumbu pielaboja Ike Ofoegbu – 74:72. VEF atlikušajās 0,7 sekundēs pēc minūtes pārtraukuma izmeta sānu autu Haifas laukuma pusē, taču pie metiena tikt nesanāca.

G grupa, 4. decembris, Haifa

Maccabi Haifa – VEF Rīga 74:72 (24:11, 21:18, 11:19, 18:24)

Maccabi Haifa: Rendls 16, Jivzori 16, Smits 11, Ofoegbu 10, Rots 8, Kozikaro 8, Kubilans 5.

VEF Rīga: Janičenoks 17 (2p 3/7, 3p 2/4, 1p 5/6; 5rp, 4ip), Bajramovičs 15 (5ab), A. Bērziņš 12 (2p 3/3, 3p 2/4; 8ab, 2pb, 1bm, koef. 20), Brauns 10 (6ab), Nikss 10 (3pb, 4ip), J. Bērziņš 6, Strēlnieks 2, Robinsons, Jahovičs; Pasečņiks, Pļavnieks.

Tiesneši: Hosē Martins (Spānija), Marko Jurass (Slovēnija), Serhiu Silva (Portugāle)