VEF neaptur "Unics" uzbrukumu un piedzīvo otro zaudējumu

"VEF Rīga" basketbolisti (2-2, #4) trešdien, 6. novembrī, Eiropas kausa mājas spēlē zaudēja 2011. gada Eiropas kausa ieguvējiem "Unics Kazan" (4-0, #1) ar rezultātu 68:86. Nākamās divas spēles rīdzinieki aizvadīs izbraukumā – 13. novembrī viesos jātiekas ar Turcijas klubu "Banvit", savukārt 20. novembrī paredzēta cīņa Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē.

Pirmajā novembra trešdienā nepatīkamākais skats bija vērojams Rīgas arēnas tribīnēs – spēli klātienē skatījās nepilns tūkstotis skatītāju. Tiem, kuri neatnāca, izpalika iespēja klātienē izdzirdēt zosādu uzdzenošo ULEB turnīru tituldziesmu “I feel devotion”. Tukšās tribīnēs vairāk palīdzēja Kazaņas basketbolistiem, kuri šosezon uzvarēja astotajā oficiālaja spēlē pēc kārtas (Eiropas kausā 3-0, VTB līgā 4-0).

VEF Rīga: Brown, Strēlnieks, Robinson, Bajramovič, Nix

Unics: Goudelock, Kurbanov, Eidson, Harangody, Vougioukas

Ramūns Butauts veica izmaiņas starta piecniekā, Kristapa Janičenoka vietā šoreiz laukumā sūtot Artūru Strēlnieka. Talsenieka brālis Jānis pagājušajā nedēļā izcīnīja pirmo uzvaru Eirolīgā, savukārt Artūrs tradicionāli nepiekāpīgi cīnījās aizsardzībā, apgrūtinot dzīvi viesu aizsargiem. “Unics” labā pirmos septiņus punktus guva uzbrucējs Lūks Harangodī (5:5, 7:7), bet vadībā pretinieki izvirzījās, kad pie darba ķērās garie grieķu spēlētāji Jans Vujukas un Kosta Kaimakoglu. Viņu oponentu lomās enerģiski iejutās Nikss un Bajramovičs, tāpēc rezultāts auga līdzīgi. Ceturtdaļa beigās komandas apmainījās nelieliem izrāvieniem, taču pēdējais vārds piederēja Jānim Bērziņam. Divpunktu reidam valmierietis pēdējās sekundēs pievienoja tālmetienu – 19:18!

Otrajā ceturtdaļā visu laiku priekšā atradās viesi, ar precīziem divpunktu un trīspunktu metieniem perimetra apkaimē aizbēgot septiņu punktu attālumā – 23:30. Rīdzinieku aizsargi drosmīgāk nekā iepriekšējās spēlēs darbojās uzbrukumā, bieži izdevās divu vīru saspēles ar ieskrējieniem soda laukumā, tāpēc “Unics” nevarēja nostiprināt pārsvaru. Rezultatīvi turpināja spēlēt Nikss un Bajramovičs, bet Janičenoka reids samazināja starpību līdz viena tālmetiena tiesai – 37:40. Puslaika galotnē VEF palika 2,3 sekundes uzbrukuma izspēlei, taču pirmajā reizē svilpe skanēja par ātru un sekoja atkārtota iespēja. Jānis Bērziņš nogādāja piespēli Delininkaitim, taču lietuvietes pēc īsa skrējiena bumbu izmeta jau pēc signāla – 37:42.

Spēle atsākās rīdziniekiem neveiksmīgi. Pāris tālmetieni, astoņi punkti pēc kārtas un summā mīnus trīspadsmit – 37:50. Līdz trešās ceturtdaļas vidum rīdzinieki punktus krāja ļoti gausi, kamēr situāciju mazliet uzlaboja Delininkaitis un Strēlnieks. Pēdējais pārķēra bumbu un aizskrēja ātrajā uzbrukumā, uz brīdi padzenot starpību zem desmit punktu robežas – 48:57. Tāda punktu attiecība nenoturējās ilgi, jo Makkī atjaunoja viesiem ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru. Viesi pabeidza pusstundu ar 3:9 izrāvienu, taču starpība joprojām nebija neatspēlējama – 51:66.

VEF cīņasspars līdz pēdējai minūtei bija labāks nekā pagājušajā nedēļā, taču “Unics” turēja rīdziniekus 15-20 punktu attālumā, ne brīdi neizlaižot iniciatīvu no savām rokām. Ceturtais panākums četrās spēlēs ļāva Andrea Trinkjēri vīriem saglabāt pirmo vietu G grupas kopvērtējumā, kamēr rīdzinieki joprojām ir ceturtie.