VEF nožņaudz "Kalev" uzbrukumu un izvirzās G grupas vadībā

"VEF Rīga" basketbolisti (2-0) trešdien, 23. oktobrī, izbraukumā Tallinā uzvarēja Igaunijas čempionus un Baltijas līgas pusfinālistus "Kalev/Cramo" (0-2) ar rezultātu 67:62 un izvirzījās G grupas vadībā.

Nākamajā spēlē 30. oktobrī rīdzinieki mājās uzņems Izraēlas čempionus "Maccabi Haifa", kas viesos prata apspēlēt Maķedonijas klubu "MZT Skopje Aerodrom" - 86:83.

6 Kalev/Cramo 0-2 122:153 (-31)

Rīdzinieki izbraukumā devās trīspadsmit spēlētāju sastāvā, tai skaitā līdzi ņemot juniorus Anžeju Pasečņiku un Kristapu Pļavnieku. Pirms spēles VEF paziņoja, ka uz divām nedēļām pagarina pārbaudes laiku amerikāņu centra spēlētājam Derikam Niksam. Tallinas kluba sastāvā pēc potītes savainojuma sadziedēšanas vajadzēja atgriezties Rainam Veidemanam, tomēr treneri viņu nolēma pietaupīt.

Kalev/Cramo: Sokk, Šķēle, Abbott, Moldoveanu, Elegar

VEF Rīga: Brown, Robinson, Janičenoks, Bajramovič, Nix

Pirmajā puslaikā komandas koncentrējās aizsardzības basketbolam, rezultātam augot lēni. VEF izdevās sekmīgi ierobežot Tallinas snaiperi Taju Ebotu, kurš trāpīja tikai vienu no pirrmajiem deviņiem metieniem, tai skaitā aizmeta garām visus sešus tālmetienus. Saspēlnieks Tanels Soks ātri sapelnīja piezīmes, Veidemans nenāca laukumā, tādējādi par galveno “Kalev/Cramo” ārējās līnijas spēku kļuva Armands Šķēle. Arī viņam netika ļauta nekāda lielā brīvība un VEF pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 17:12.

Redzot snaiperu izslēgšanu, tallinieši centās izmantot savu nākamo trumpi – 217 centimetrus garo centra spēlētāju Bambu Fallu. Pēc viņa trešā trāpījuma “Kalev/Cramo” basketbolisti samazināja starpību līdz diviem punktiem (21:19), bet brīdi vēlāk Šķēle izlīdzināja rezultātu. Puslaika izskaņā ar septiņiem punktiem izcēlās Dī Brauns, ļaujot Latvijas čempioniem aizbēgt astoņu punktu attālumā – 34:26.

Trešās ceturtdaļas sākumā Soks iemeta pirmo tālmetienu, bet Falls atzīmējās groza tuvumā, samazinot starpību līdz pieciem punktiem – 36:31. Nākamajās piecās minūtēs VEF pilnībā neitralizēja Tallinas uzbrukumu un devās 12:2 izrāvienā. Spurtu sāka Kristaps Janičenoks, ar sešu punktu sēriju izcēlās Delininkaitis, pirmos punktus spēlē guva Gatis Jahovičs un Jānis Bērziņš – 48:33. Atrāvienu nostiprināt neizdevās un “Kalev/Cramo” atgriezās spēlē. Ilgu laiku rezultāts turējās 5-10 punktu robežās, tomēr rīdzinieki nosargāja uzvaru.

G grupa, 23. oktobris, Saku Suurhall

Kalev/Cramo – VEF Rīga 62:67 (12:17, 14:13, 21:18, 15:19)

Kalev/Cramo: Fall 16 (2p 6/11, 1p 4/6; 8ab, 5ip), Gibson 12, Elegar 10, Šķēle 9 (2p 2/7, 3p 1/6, 1p 2/4; 6ab, 3rp), Abbott 6, Sokk 5, Moldoveanu 4, Kajupank, Kitsing; Veideman, Mangelsoo, Raadik.

VEF Rīga: Janičenoks 14 (2p 3/8, 3p 2/6, 1p 2/2; 3ab), Bajramovič 11 (10ab), Delininkaitis 11, Brown 10 (4ab, 4ip), Nix 8, Robinson 6, A. Bērziņš 3, Jahovičs 2, J. Bērziņš 2, Pasečņiks, Strēlnieks; Iļjins.

Tiesneši: Boris Shulga (Ukraina), Petri Mantyla (Somija), Carlos Peruga (Spānija).