Lielbritānijas treka riteņbraucēji labo pasaules rekordu un aizstāv olimpisko čempionu titulu

Londonas olimpisko spēļu treka riteņbraukšanas 4000 metru iedzīšanas braucienā piektdien zelta medaļu izcīnīja Lielbritānijas vīriešu komanda, kas turklāt sasniedza jaunu pasaules rekordu.

Līdz ar to Lielbritānijas sportisti aizstāvēja pirms četriem gadiem Pekinā izcīnīto titulu šajā disciplīnā.

Lielbritānijas komanda, kuras sastāvā iedzīšanā startēja Edvards Klensijs, Džeraints Tomass, Stīvens Burks un Pīters Keno, sasniedza rezultātu trīs minūtes un 51,659 sekundes.

Sudraba godalgu sacensībās izcīnīja Austrālijas komanda, bet bronzas medaļa nonāca Jaunzēlandes īpašumā.

Kā ziņots, Lielbritānijas treka riteņbraucēji ceturtdien divreiz laboja pasaules rekordu komandu sprinta sacensībās, kur arī izcīnīja zelta godalgu.

Savukārt trīs reizes pasaules rekords ceturtdien tika labots arī komandu sprinta sacīkstēs sievietēm, kur dramatiskās un diskvalifikācijām bagātās sacīkstēs zelts pēc Ķīnas diskvalifikācijas tika piešķirts Vācijai.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Četrgades prestižākajā sporta pasākumā aptuveni 10 500 sportistu sadalīs 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.