Latvijas Jātnieku federācija saņēmusi ziņu no Starptautiskās Jātnieku federācijas - ir apstiprināta Latvijas paralimpiskā jātnieka Riharda Snikus dalība Londonas paralimpiskajās spēlēs, ziņo apvienība Apeirons.
"Ja godīgi, tad pārsteigums ir ļoti, ļoti liels, jo es pavisam vairs necerēju, ka kaut kas tāds varētu notikt. Tiešām liels pārsteigums gan man, gan trenerei, gan manai ģimenei. Protams, paldies jāsaka Latvijas Jātnieku federācijai, kas man deva iespēju braukt uz starptautiskajām sacensībām, kas deva kvalifikācijas punktus, paldies arī citiem cilvēkiem, kas mani atbalsta!” saka Londonas paralimpisko spēļu dalībnieks Rihards Snikus.
Riharda Snikus trenere Olga Šellere atklāj, ka tagad Rihardam steidzami jāmeklē zirgs. “Mēs visi esam ļoti priecīgi un arī pārsteigti, jo bijām jau samierinājušies, ka, lai gan kvalifikācija tika izpildīta, valstu un individuālo sportistu ierobežoto kvotu dēļ Rihards tomēr netiks iekļauts paralimpisko spēļu dalībnieku sastāvā. Tagad galvenais jautājums ir par to, lai mēs varētu atrast iespējami labāku zirgu, ar ko Rihardam startēt Londonā. Titurga, ar kuru Rihards trenējas ikdienā un startējis vairākās starptautiskās sacensībās, šobrīd ir grūsna un nevar startēt tik augsta ranga turnīrā,” stāsta trenere Šellere.
Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus norādījis, ka par lielu jāšanas sporta panākumu uzskatīts jau tas, ka Rihards izpildīja paralimpisko spēļu kvalifikāciju, startējot vairākos turnīros Eiropas valstīs. Sportista sagatavošanā, kā arī finansējuma nodrošināšanā ieguldīts liels darbs, tāpēc Latvijas jātnieka līdzdalība paralimpiskajās spēlēs visiem šajā procesā iesaistītajiem cilvēkiem būs milzīgs gandarījums. Tas ir arī vēsturisks notikums, jo Latvijas jātnieks pirmoreiz izcīnījis tiesības startēt paralimpisko spēļu jāšanas turnīrā.
Nra.lv jau rakstīja, ka Latvijas Paralimpiskā komiteja paziņoja par septiņu sportistu dalību Londonas paralimpiskajās spēlēs, taču komitejas ģenerālsekretārs Andris Ulmanis atzina, ka mums ir vairāki sportisti, kuri būtu tiesīgi piedalīties sacensībās, taču Latvijai ir noteikta kvota. Kā galvenos pretendentus A. Ulmanis minēja tieši jāšanas sportu, džudo un loka šaušanu.