Prezidenta balvas sacensībās Prokopčuka uzvar 5000 metros

Valmierā aizvadītasPrezidenta balvas sacensības. 5000 metru distancē pie uzvaras tika titulētā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka, savukārt tāllēkšanā pavisam nedaudz līdz personiskajam rekordam pietrūka Aigai Grabustei.

5000 metru distancē Prokopčuka vadībā izvirzījās jau pēc pirmajiem metriem un lielāko daļu distances pavadīja lepnā vientulībā. Finišu Prokopčuka sasniedza 15 minūtēm un 51.74 sekundēm. Otro vietu ieņēma lietuviete Monika Judeškaite (17:46.65), bet trešo vietu ar skaistu finiša spurtu, apsteidzot pārējās oponentes, izcīnīja vēl viena Latvijas garo distanču skrējēja Dace Lina (17:57.42).

Tāllēkšanā sievietēm pie panākuma tika Aiga Grabuste, kura pēdējā lēcienā aizlēca 6.63 metrus tālu, tikai divus centimetrus atpaliekot no sava personiskā rekorda. Otro vietu izcīnīja Lauma Grīva (6.38). No Latvijas sportistēm šosezon vistālāk lēkusi Eiropas čempione Ineta Radeviča, kura jūnija sākumā Dimanta līgas posmā Jūdžinā (ASV) uzrādīja tikai par centimetru labāku rezultātu (6.64) nekā Grabuste šodien Valmierā.

Soļošanas sacensībās pie uzvarām tika Latvijas pārstāvji. 5000 metru soļošanām dāmām uzvaru izcīnīja Agnese Pastare (22:06.95), kura no personiskā rekorda, kas pirms diviem gadiem tika sasniegts turpat Valmierā, atpalika par nepilnām 14 sekundēm. Otro vietu izcīnīja Anita Kažemāka (22:50.11), bet trijnieku noslēdza lietuviete Gintare Vaičukevīte (23:28.52). Vīriem pie uzvaras tika Arnis Rumbenieks (42:43.37), bet nākamajās divās vietā lietuvieši – Genādijs Kozlovskis (43:06.85) un Ričards Reksts (43:44.91).

Diska mešanā vīriešiem pasaules junioru čempions, lietuvietis Andruss Gudžus pārspēja pieredzējušo Universiādes čempionu un pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvēju, igauni Martu Izraēlu. Gudžus disku raidīja 63.37 metrus tālu, bet Izraēls viņam zaudēja 33 centimetrus. Labākais no latviešiem bija Oskars Vaisjūns, kas ar 57.95 metriem ierindojās piektajā vietā.

110 metru barjerskrējienā uzvaru izcīnīja Latvijas rekordists Staņislavs Olijars, kurš distanci veica 13.84 sekundēs. Viņš par 0.08 sekundēm apsteidza Deivisu Ilariani. 100 metru barjerskrējienā dāmām uzvaru izcīnīja lietuviete Sonata Tomašaitīte (13.24), bet daudzcīņniece Laura Ikauniece ar jaunu personisko rekordu (13.70) ierindojās trešajā vietā.