Rinalds Sluckis izcīna 97.vietu Ironman Pasaules čempionātā

Rinalds Sluckis sestdien, 8.oktobrī, ASV Havaju salās notiekošajā Ironman triatlona Pasaules čempionātā pieveica distanci 9 stundās 16 minūtēs un 22 sekundēs un izcīnīja 97.vietu sacensību kopvērtējumā. Otrs Latvijas sportists Atis Brikovsksi finišu sasniedza 9 stundās 52 minūtēs un 38 sekundēs un kopvērtējumā ierindojās 372.vietā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva divkārtējais pasaules čempions Craig Alexander (AUS), kurš distanci pieveica jaunā rekorda laikā - 8:03:56. Iepriekšējais Ironman PČ trases rekords - 8:04:08 - piederēja Beļģu sportistam, pasaules rekordistam, Luc Van Lierde un tika uzstādīts 1996.gadā.

Otrās vietas ieguvēju Pete Jacobs (AUS) uzvarētājs apsteidza par piecām minūtēm, bet trešajā vietā ierindojās 2010.gada PČ 2.vietas ieguvējs Andreas Raelert (GER).

Izstājas vairāki līderi

Sacensību diena Havaju salās bija ļoti karsta. Līdzjutēji no Konas ziņoja, ka ar basu kāju uz asfalta nostāties neesot bijis iespējams. Karstais laiks augtais sacensību temps bija iemesls, kas liedza sacensības pabeigt vairākiem augstas raudzes profesionāļiem.

Distanci nepabeidza pērnā gada 3.vietas ieguvējs, beļģis, Marino Van Hoenacker un viens spānis Eneko Lianos, savukārt ASV sportists Chris Lieto, kurš bija visātrākais velo posmā un veica 180 kilometrus ar riteni 4:18:31, sasniedza finišu stundu vēlāk par uzvarētāju un maratona skrējienu veica 3 stundās un 54 minūtēs.

Sieviešu konkurencē par sacensību uzvarētāju kļuva Lielbritānijas sportiste Crissie Wellington, kura distanci veica 8:55:08, otrā finišēja pērnā gada čempione Miranda Carfrae (AUS) - 8:57:57, bet trešā Lielbritānijas sportiste Lianda Cave - 9:03:29.

Nežēlīgs karstums

Rinalds pēc finiša atzina, ka ar rezultātu neesot apmierināts un par labāku laiku liedzis cīnīties karstais laiks. Rinalds Pēc finiša pieļāva, ka iespējams "pārķēris" riteņbraukšanā un neskatoties uz nepārtraukto dzesēšanos, ķermenis bija spēcīgi uzkarsis.

Īsziņā pēc finiša Rinalds rakstīja, ka kājas būtu varējušas skriet ātrāk, bet ķermenis bremzējis, ņeļaujot uzkarst vēl vairāk. Taču esot gūta lieliska pieredze un saviem spēkiem sasniegts finišs.