Latvijas valstsvienība hokejā cīnās ar Zviedrijas komandu.
Latvijas vīriešu hokeja izlase olimpisko spēļu izslēgšanas turnīra pirmās kārtas spēlē pēc pirmā perioda ar 0:2 zaudē Zviedrijai.
Zviedrijas hokejisti jau no pirmajām minūtēm izdarīja daudz metienu vārtu virzienā, taču, pateicoties Latvijas izlases spēlei aizsardzībā, tikai daži no tiem nonāca līdz Elvim Merzļikinam.
Perioda vidū pēc uzmetiena vārtu virzienā Adrians Kempe ar slidu ievirzīja ripu vārtos un panāca 1:0 Zviedrijas labā. Turpinājumā pēc 41 sekundes Gabriels Landeskūgs palika nepieskatīts vārtu priekšā un nostiprināja pretinieku vadību. Trešdaļas beigās pēc zviedru pārkāpuma Latvijas hokejisti tika pie pirmās iespējas spēlēt vairākumā, taču to neizmantoja.
Uzvarētāja ceturtdaļfinālā tiksies ar ASV.
Latvijas hokejisti olimpisko spēļu turnīru sāka ar zaudējumu 1:5 ASV, pēc tam ar 4:3 uzvarēja Vāciju, bet izšķirošajā mačā par otro vietu grupā un parocīgāku pretinieku "play-off" pirmajā cīņā nācās ar 2:4 atzīt Dānijas pārākumu. Noslēgumā Latvijai pēdējā, ceturtā vieta grupā un desmitā kopējā tabulā, pretiniekos iegūstot septīto pozīciju guvušo Zviedriju.
Zviedri turnīru sāka ar grūtu uzvaru 5:2 pār Itāliju, pēcāk ar 1:4 zaudēja Somijai un noslēgumā ar 5:3 guva virsroku pār Slovākiju. Apakšgrupā zviedri ieņēma trešo vietu.
Latvijas hokejisti iepriekšējos divos pasaules čempionātos Zviedrijai zaudēja ar 2:7 un 0:6, bet 2023. gada ceturtdaļfinālā Rīgā uzvarēja ar 3:1. Olimpiskajā spēlēs latvieši ar zviedriem tikušies trīs reizes un visās zaudējuši, tajā skaitā arī 2022. gadā, kad grupas spēle ar Zviedriju bija rezultātā ciešākā - 2:3.
Milānas un Kortīnas olimpiskās spēles norisināsies līdz 22. februārim.
Par mūsu hokejistiem tur īkšķus arī Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.