Pasaules čempionāts hokejā: Latvijas hokejisti svin uzvaru pār Slovēniju [5:2 - papildināts]

© Ekrānuzņēmums

Latvijas vīriešu hokeja izlase otrdien Stokholmā pasaules čempionāta trešajā spēlē ar rezultātu 5:2 (0:0, 4:2, 1:0) pārspēja Slovēniju, tiekot pie otrās uzvaras šajās meistarsacīkstēs.

Papildināts plkst. 19:34:

Vārtus Latvijas izlases labā guva Kristiāns Rubīns, Anrī Ravinskis, Mārtiņš Dzierkals, Dans Ločmelis un Eduards Tralmaks, kuram tāpat kā Tomam Andersonam bija arī divas rezultatīvas piespēles.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Ločmelis.

Rīt, 14. maijā, plkst. 21:20 Latvijas hokeja valstsvienība mērosies spēkiem ar mājinieci - Zviedriju.

A apakšgrupā līdere ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Zviedrija, pa sešiem punktiem divās un trīs cīņās guvušas Kanāda un Latvija, pieci punkti ir Somijai, četri - Slovākijai, divi - Austrijai, viens - Francijai, bet Slovēnija ir bez punktiem.

Papildināts plkst. 19:21:

Mača 15. minūtē Eduards Tralmaks gūst piektos vārtus Latvijai! Rezultāts - 5:2.

Papildināts plkst. 18:46:

Vārtus Latvijas izlases labā guva Kristiāns Rubīns, Anrī Ravinskis, Mārtiņš Dzierkals un Dans Ločmelis.

Papildināts plkst. 18:32:

Dans Ločmelis ar ātru, precīzu metienu palielina rezultāta starpību līdz divām ripām - 4:2.

Papildināts plkst. 18:29:

Neveiksmīga ripas atleciena rezultātā Slovēnijai izdodas samazināt rezultāta starpību - Latvija vadībā ar 3:2.

Papildināts plkst. 18:27:

Īsā laika sprīdī Latvijas hokejistiem izdevās gūt divas vārtus turpat pēc kārtas, rezultāts 3:1. Pēdējās spēles 4 minūtes mūsu valstvienība ir guvusi 3 vārtus!

18:25

Latvijas vīriešu hokeja izlase Stokholmā pasaules čempionāta trešajā spēlē otrā perioda pirmajās minūtēs nonāca iedzinējos, tomēr trešdaļas 9. minūtē uzbrucējam Kristeram Rubīnam izdevās izlīdzināt rezultātu - 1:1.

A apakšgrupas maču tiešraidē translē kanāls LTV7.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, Latvijas izlases vārtos atgriezies Kristers Gudļevskis. Pirmo maču šajās meistarsacīkstēs aizvada Filips Buncis, savukārt nespēlē Oskars Batņa.

Jau spēles pirmajā pusminūtē latvieši nokļuva pie pretinieku vārtiem, taču bīstamus metienus neizdarīja. Pirmā perioda vidū komandas sāka uzbrukt asāk, un vienā no pretuzbrukumiem Dans Ločmelis ar metienu no asa leņķa trāpīja pa vārtu stabu.

Nedaudz vēlāk Ločmelis par bloķēšanu devās uz noraidīto soliņa, un pretinieki vairākumā trāpīja ar ripu pa vārtu konstrukciju. Par klupināšanu Latvijas izlasi mazākumā atstāja arī Eduards Tralmaks, latviešiem trijatā spēlējot apmēram 20 sekundes.

Latvijas izlase turnīru uzsāka ar 4:1 uzvaru pār Franciju, bet otrajā spēlē ar 1:7 piekāpās Kanādai. Slovēnija ar 0:4 zaudēja Kanādai un ar 1:3 - Slovākijai.

16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, aizvadot apļa turnīru. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā spēlēs Lielbritānija un Itālija.

Trīs spēlēs Zviedrijai A grupā ir deviņi punkti, divās spēlēs sešus punktus ir sakrājusi Kanāda, trīs mačos piecus punktus ir ieguvusi Somija un četrus - Slovākija. Divās cīņās trīs punkti ir Latvijai, trīs mačos divus punktus ir izcīnījusi Austrija, bet divās spēlēs viens punkts ir Francijai, bet bez punktiem ir Slovēnija.

Vēl šodien Stokholmā plkst.21.20 cīnīsies Kanāda ar Franciju, bet Herningā B grupā plkst.17.20 tiksies Vācijas un Norvēģijas, bet plkst.21.20 - Ungārijas un Kazahstānas izlases. Spēles varēs vērot LTV7 kanālā un tīmekļa vietnē "lsm.lv/hokejs".

Pēdējoreiz Latvijas un Slovēnijas hokejisti tikās Milānas-Kortīnas d'Ampeco olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā 2024.gada augustā Rīgā, ar 4:2 uzvarot Latvijai. Arī 2023.gada pasaules čempionātā ar 3:2 uzvarēja Latvijas hokejisti.

Slovēnijas izlasē nespēlē tās lielākā "zvaigzne" Anže Kopitars.

Otrā grupā Herningā trīs spēlēs astoņi punkti ir Čehijai, septiņi punkti - Šveicei, bet sešus punktus sakrājušas ASV trīs un Vācija divās cīņās, divās spēlēs trīs punkti ir Kazahstānai, bet Norvēģija un Ungārija divos, bet Dānija trijos mačos ir bez punktiem.

16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, aizvadot apļa turnīru. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā spēlēs Lielbritānija un Itālija.

Pasaules čempionāts Dānijas pilsētā Herningā un Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā beigsies 25.maijā. Herningā notiks B grupas spēles un divi ceturtdaļfināla mači, bet Stokholma bez grupas mačiem rīkos arī divus ceturtdaļfināla dueļus, pusfināla spēles un cīņas par medaļām.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs savā laukumā triumfēja čehi, kuri izšķirošajā mačā ar 2:0 pārspēja Šveici, bet bronzas medaļas izcīnīja Zviedrija, ar 4:2 pieveicot Kanādas valstsvienību. Latvijas valstsvienība ierindojās devītajā vietā, lai arī apakšgrupā izcīnīja četras uzvaras.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātā:

vārtsargi - Mareks Mitens ("Spišska Nova Ves", Slovākija), Gustavs Dāvis Grigals (Trenčīnas "Dukla", Slovākija), Kristers Gudļevskis (Brēmerhāfenes "Fischtown Pinguins", Vācija);

aizsargi - Miks Tumānovs (Jiveskiles JYP, Somija), Kristaps Zīle (Litvīnovas "Verva", Čehija), Markuss Komuls (Kladno "Rytiri", Čehija), Roberts Mamčics, Jānis Jaks (abi - Karlovi Varu "Energie", Čehija), Ralfs Freibergs (Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija), Oskars Cibuļskis (Herningas "Blue Fox", Dānija), Kristiāns Rubīns (Plzeņas "Škoda", Čehija);

uzbrucēji - Kaspars Daugaviņš (bez kluba), Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas "MHK 32", Slovākija), Rihards Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Fēlikss Gavars (Sv. Lorenca Universitāte, NCAA), Anrī Ravinskis (Hemēnlinnas HPK, Somija), Gļebs Prohorenkovs (Niagāras universitāte, NCAA), Martins Laviņš (Ņūhempšīras Universitāte, NCAA), Toms Andersons ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Mārtiņš Dzierkals (Šellefteo AIK, Zviedrija), Oskars Batņa (Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija), Filips Buncis (Odensas "Bulldogs", Dānija), Eduards Tralmaks (Kladno "Rytirzi", Čehija), Dans Ločmelis (Providensas "Bruins", AHL), Rūdolfs Balcers (Cīrihes "Lions", Šveice);

Slovēnijas izlases sastāvs:

vārtsargi - Lukašs Horaks (Ļubļanas "Olimpija"), Matija Pintaričs (Grenobles "Bruleurs de Loups", Francija), Žans Uss ("Jesenice");

aizsargi - Jans Čosičs, Blažs Gregorcs, Bine Mašičs (visi - Ļubļanas "Olimpija"), Jans Goličičs (Gatino "Olympiques" Kanāda), Aleksandrs Magovacs ("Amiens", Francija), Matics Podlipniks ("Kitzbuheler", Austrija), Urbans Podrekars (Flintas "Firebirds", ASV), Miha Štebihs (Tršebīčas "Horacka Slavia", Čehija);

uzbrucēji - Miha Beričičs, Roks Kapels, Marcels Mahovecs, Roberts Saboličs, Niks Simšičs, Jaka Sodja (visi - Ļubļanas "Olimpija"), Jans Drozgs (Pekinas "Kuņluņ Red Star", KHL), Žans Jezovšeks ("Lindau", Vācija), Nace Languss ("Augustanas universitāte", ASV), Roks Macuhs ("Olomouc", Čehija), Kens Ograjenšeks ("Linz", Austrija), Filips Sitars ("Konektikutas universitāte", ASV), Matics Tereks (Kouvolas "KooKoo", Somija), Anže Žežeļs ("Fehervar", Ungārija).