Labots pasaules rekords pusmaratonā

© Unsplash

Etiopijas vieglatlētikas garo distanču skrējējs Jomifs Kejelča svētdien Valensijā laboja pasaules rekordu pusmaratonā.

Valensijas pusmaratona distancē viņš finišēja 57 minūtēs un 30 sekundēs, par vienu sekundi labojot rekordu, kuru 2021.gadā Lisabonā uzstādīja Ugandas skrējējs Jakobs Kiplimo.

Kejelča ir 2019. gada pasaules vicečempions 10 000 metru skrējienā un kopš tā gada viņam pieder arī pasaules rekords jūdzes skrējienā telpās.

Pērn Rīgā notikušajā pasaules čempionātā skriešanā viņš izcīnīja sudrabu piecu kilometru skrējienā.

Sievietēm pusmaratonā tuvu rekordam bija kenijiete Agnesa Ngetiča, kura skrēja pasaules labākā rezultāta grafikā, tomēr beigās viņai pietrūka 11 sekunžu, lai pārspētu Letesenbetas Gedejas rekordu. Ngetiiča finišēja vienā stundā trīs minūtēs un trīs sekundēs, kas ir otrs visu laiku labākais rezultāts.