Rihards Snikus nopelna Latvijai otro zelta medaļu

Latvijas parasportists Rihards Snikus ar zirgu "King of the Dance" sestdien Parīzes paralimpisko spēļu paraiejādes sacensībās brīvā stila disciplīnā "Grade I" grupā izcīnīja pirmo vietu.

Snikus un "King of the Dance" sniegums tika novērtēts ar 82,487%.

Otro vietu izcīnīja itāliete Sāra Morganti, kura ar "Mariebelle" nopelnīja 81,407%, bet trešajā pozīcijā ierindojās Lielbritānijas sportiste Mari Durvārda-Akhursta ar "Athene Lindebjerg", saņemot 77,747%.

Snikus sacensībās startēja kā septītais astoņu sportistu konkurencē.

Otrdien viņš kļuva par paralimpisko spēļu čempionu paraiejādes sacensībās "Grade I" grupā.

Tokijas paralimpiskajās spēlēs Snikus ar "King of the Dance" izcīnīja sudraba medaļu abās šajās disciplīnās.

Parīzes paralimpiskās spēles beigsies 8.septembrī, latviešiem startējot vieglatlētikā, paralimpiskajā iejādē, velobraukšanā, peldēšanā un šaušanā.

Paralimpiskajās spēlēs ir pārstāvēti 22 sporta veidi, kuros startē apmēram 4400 sportistu.

Pēc nedēļu ilgām sacensībām senajos nomadu sporta veidos, ar īpašu, sportistiem veltītu, ceremoniju Kazahstānas galvaspilsētā Astanā noslēgušās piektās Pasaules nomadu spēles. Kā jau vairākkārt esam minējuši, šis ir lielākais nacionālo sporta veidu notikums visā pasaulē, kas ir oficiāli iekļauts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.